Od poniedziałku wymiana wiat przystankowych

W poniedziałek rozpocznie się wymiana wiat przystankowych na płockich  ulicach. „Zniknie” 37 starych, w ich miejsce stanie 40 nowych. Trzeba się uzbroić w  cierpliwość.  Wielu płocczan mogło przyzwyczaić się bowiem, że na przystankach, z których korzystają  zawsze znajdują się chroniące przed deszczem i wiatrem wiaty. Tymczasem przez pewien  okres ich w ogóle nie będzie.

Kontrakt z firmą Budotechnika kosztuje ponad 732,6 tys. zł i polega na ustawieniu 40  nowych wiat, z których sześć będzie z pełnym wyposażeniem (z citylight’ami,  monitoringiem oraz przyciskiem alarmowym do wzywania pomocy) i systemem  dynamicznej informacji pasażerskiej.  Harmonogram prac zakłada, że Budotechnika zacznie najpierw demontować stare wiaty  (siedem z nich zostanie jeszcze wykorzystanych na przedmieściach Płocka) i montować  nowe. Te ostatnie będą powstawać etapami: najpierw wykonawca przygotuje fundamenty,  potem postawi konstrukcję z dachem, na koniec będzie montował wyposażenie.  Koniec wszystkich prac – 15 czerwca tego roku.  

Wymiana wiat jest jednym z elementów pierwszego programu mobilności miejskiej,  którego koszt przekracza 96 mln zł. W jego skład wchodzi jeszcze przebudowa ul.  Łukasiewicza, budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Tysiąclecia i Mickiewicza (wraz z  przebudową skrzyżowania ul. Tysiąclecia z Łukasiewicza), budowa parkingu przy  cmentarzu komunalnym i na koniec zakup 25 autobusów hybrydowych. Unijne  dofinansowanie do tego programu przekracza 66,5 mln zł. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *