Stacje obsługi rowerów na Podolszycach

Dwie stacje obsługi rowerów. To kolejny projekt zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego Płocka. Dwie stacje obsługi rowerów są już zamontowane i gotowe do użycia. Płocczanie mogą w nich bezpłatnie naprawić rower i napompować koła.

Bezpłatne, samoobsługowe stacje są już do dyspozycji płockich rowerzystów. Są one wyposażone w niezbędne do podstawowych napraw narzędzia. Każdy użytkownik roweru będzie mógł wykonać serwis swojego pojazdu przy pomocy m.in. kluczy nastawnych i płaskich, śrubokrętów i pompki z różnymi końcówkami. Narzędzia są przymocowane do stacji na stałe. Aby naprawa była łatwiejsza, użytkownicy mogą zawiesić rower na specjalnych uchwytach. W bliskim sąsiedztwie znajdą ławki i stojaki rowerowe.

Stacje naprawy rowerów są dwie. Jedna na Placu 27 Dębów w pobliżu kościoła Św. Wojciecha, a druga przy Pasażu Paderewskiego. Pomalowane na kolor antracytowy szary i opatrzone w logo miasta stacje już z daleka zapraszają do skorzystania z nich.
Projekt budowy stacji obsługi rowerów do Budżetu Obywatelskiego Płocka zgłosiła Rada Mieszkańców Osiedla Podolszyce Południe pod przewodnictwem Pani Karoliny Truszkowskiej. Za stacje miasto zapłaciło nieco ponad 14,5 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *