O rozsądek i rozwagę do motocyklistów apeluje policja

Płoccy policjanci apelują do miłośników jednośladów o zdrowy rozsądek i rozwagę. Sezon wiosenno – letni charakteryzuje się wzrostem liczby zabitych i rannych motocyklistów. W przeważającej większości zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, to właśnie oni są sprawcami tych zdarzeń.

Wczoraj wieczorem, na terenie powiatu płockiego doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginął młody mężczyzna jadący motocyklem. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wsiadł na motocykl mimo, że nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Jadąc, na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem, uderzył w przepust drogowy a następnie koziołkował na polu. Niestety po przewiezieniu do szpitala, mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Płoccy policjanci apelują do wszystkich miłośników jednośladów o zdrowy rozsądek i rozwagę na drodze. Brak dostatecznych umiejętności jazdy na motocyklu czy skuterze, połączony z prowadzeniem tych pojazdów z niebezpiecznymi prędkościami stanowi mieszankę czynników, które w konsekwencji mogą skończyć się tragicznie. Dlatego też, tak ważne jest, aby wsiadając na motocykl pamiętać, że w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia, motocyklista jest bardzo słabo chroniony przed urazami, a jeżeli nie zakłada specjalnej odzieży i kasku, pozbawia się jakiejkolwiek ochrony.

Motocykliści !  Pamiętajcie !

Przestrzegając przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa podczas przemieszczania się motocyklem, jazda będzie nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim będzie bezpieczna.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *