Trzy medale wioślarzy na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Od 20 do 22 lipca, w Kruszwicy na jeziorze Gopło odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów. W imprezie nie mogło zabraknąć wioślarzy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce. W Mistrzostwach wystartowało 21 zawodników PTW w tym 10 uczniów SMS.

Spośród 7 płockich osad trzy stanęły na najniższych stopniach podium. Już w pierwszym finale dwójek bez sterniczki nasze zawodniczki: Oliwie Nowakowska i Ola Kołodziejska wystartowały najszybciej ze wszystkich i uzyskały prowadzenie w stawce. Jednak po 1000 metrów, a więc w połowie dystansu, nasze zawodniczki wyraźnie osłabły i straciły prowadzenie na rzecz osady z UKS Ateny Wałcz. Tuż przed metą wyprzedziła je jeszcze osada AZS-u Toruń. Brązowy medal okazał się maksimum co były w stanie zrobić nasze zawodniczki w tym dniu.

Drugi brązowy medal zdobył Janek Domeradzki, który musiał najpierw przejść przez gęste sito eliminacji (przedbiegi, półfinały). Dla naszego zawodnika udział w Mistrzostwach Polski był przerywnikiem w przygotowaniach do Mistrzostw Świta i zawodnik nie był w szczycie formy, ta ma nadejść dopiero za 4 tygodnie … W podobnej sytuacji była nasza skifistka Wiktoria Dziwota, która w finale zajęła 5 miejsce pokonując 17 zawodniczek z Polski.

SONY DSC

Zawodnicy z czwórki ze sternikiem: Mateusz Łęgowik, Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga, Igor Skowyrski i sternik Kuba Opasiński wywalczyli trzeci brąz. Płocka osada uległa na mecie osadom z bydgoskiego LOTTO oraz toruńskiego AZS – UMK.

Poza osadami medalowymi w zawodach startowała również druga czwórka ze sternikiem i ósemka. Obie osady zajęły piąte miejsca.

Trenerami medalowych osad są: Piotr Sałkowski, Jacek Karolak i Krzysztof Kaliński.

Chociaż większość zawodników z kategorii juniorów ma teraz odpoczynek i regeneruje sił przed następnym sezonem, najlepsi bezpośrednio z Mistrzostw Polski pojechali na drugą część obozu do Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, gdzie przygotowują się z reprezentacją Polski juniorów na najważniejszą imprezę międzynarodową: Mistrzostwa Świata Juniorów w czeskich Racicach. Wśród nich jest Janek Domeradzki, za którego trzymajmy kciuki. Wiktoria Dziwota wystartuje natomiast w składzie polskiej czwórki podwójnej na regatach międzynarodowych Coupe de la Jeunesse w irlandzkim Coork.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *