Ćwiczenia służb i testy syren zapowiada PKN Orlen

Ćwiczenia ratownicze służb tworzących system bezpieczeństw w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku odbędą się we wtorek 20 listopada. Natomiast w czwartek (22 listopada) odbędą się testy nowych syren alarmowych zamontowanych na budynku nowej elektrociepłowni (CCGT).

Bezpieczne funkcjonowanie Zakładu Produkcyjnego ORLENU w Płocku to jedno z najważniejszych zadań pracowników spółki. Najlepszą  metodą sprawdzenia czy zaprojektowane systemy, plany działania czy procedury tworzące system bezpieczeństwa działają jest ich przetestowanie w praktyce. Temu właśnie służą systematycznie prowadzone ćwiczenia ratownicze w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku.

Najbliższe odbędą się we wtorek 20 listopada na Bloku Gospodarki Gazami oraz instalacji Utylizacji Siarkowodoru. Praktyczne współdziałanie w akcji ratowniczej sprawdzą m.in. Zakładowa Straż Pożarna, ORLEN Ochrona, Centrum Medyczne, Wydziałowi ratownicy chemiczni, pracownicy instalacji oraz Działu BHP i Koordynacji Prewencji czy Działu Bezpieczeństwa Infrastruktury.
W tym dniu zaplanowano użycie syren alarmowych i podawanie komunikatów głosowych na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku, które mogą być słyszalne w pobliżu kompleksu produkcyjnego.

Ostatnio system ostrzegania i alarmowania Zakład Produkcyjny w Płocku powiększył się o  5 sztuk syren elektronicznych zainstalowanych na budynku elektrociepłowni. Właśnie te syreny zainstalowane na CCGT będą testowane w czwartek 22 listopada w godzinach 11:00 – 12:00. Głośne próby syren również mogą być słyszalne w pobliżu ORLENU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *