Bezpieczne święta na drogach

Podczas świąt Bożego Narodzenia, w Płocku i powiecie płockim policjanci nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych. Niestety kilku kierowców straciło prawo jazdy.

W całej Polsce policjanci drogówki prowadzą wzmożone działania na drogach pod nazwą: „Bezpieczne Święta”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Działania będą trwały do 6 stycznia 2019 roku.

W Płocku i powiecie płockim policjanci nie odnotowali do tej pory żadnych poważnych zdarzeń drogowych. Jedynym poważniejszym zdarzeniem było potrącenie pieszej na ul. Wyszogrodzkiej, do którego doszło w sobotę – 22 grudnia. W wyniku tego zdarzenia piesza doznała złamania stopy. Od 21 grudnia do 26 grudnia, tj. w czasie przygotowań do świąt i samych świąt, na drogach policjanci odnotowali 49 kolizji.

Fakt, że w tym gorącym okresie nie doszło do tragicznych zdarzeń drogowych, dobrze świadczy o kierowcach poruszających się po drogach w Płocku i powiecie płockim. Niestety nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, na jakie mogą narazić innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci w ramach wzmożonych działań prowadzą również kontrole stanu trzeźwości kierowców. Od początku działań funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 1161 badań kierowców na zawartość alkoholu, w wyniku których ujawnili 7 nietrzeźwych kierowców. Oczywiście ci kierowcy stracili swoje prawa jazdy, a ponadto grozi im odpowiedzialność karna z art. 178a Kodeksu Karnego, gdzie przewidziana jest kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wzmożone działania „Bezpieczne Święta” cały czas trwają, policjanci będą bezwzględnie reagować na wszelkie wykroczenia, które są przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych, będą również prowadzić kontrole trzeźwości i eliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby korzystając z drogi zachować szczególną ostrożność, rozwagę i stosować zasadę ograniczonego zaufania.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *