czwartek, 25 kwietnia 2024
Akademia Mazowiecka w PłockuPłock

Płocka PWSZ w gronie najlepszych

PWSZ w Płocku znalazła się w gronie piętnastu uczelni zawodowych wyróżnionych w ramach  przedsięwzięcia „Dydaktyczna inicjatywa doskonałości”. Wiadomość przekazał dziś Wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podczas wizyty na naszej Uczelni.

Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Płocku odwiedzili dziś Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan oraz Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Spotkanie stało się okazją do rozmowy o planach rozwojowych Uczelni.

Podczas konferencji prasowej Minister Gowin ogłosił, że PWSZ w Płocku otrzyma milion złotych w ramach przedsięwzięcia „Dydaktyczna inicjatywa doskonałości”. 


Dzisiejsze rozstrzygnięcie „Dydaktycznych inicjatyw doskonałości” to podwójna dobra wiadomość dla uczelni zawodowych. Po pierwsze, do piętnastu uczelni z różnych zakątków Polski trafi dodatkowy milion złotych na jakość kształcenia. Po drugie – to dowód na to, że środowisko związane z PWSZ-ami odgrywało ważną rolę w procesie powstawania Konstytucji dla Nauki. Dodatkowe wsparcie dla publicznych uczelni zawodowych w zakresie doskonałości kształcenia było bowiem ważnym postulatem tej grupy uczelni.

mówił Jarosław Gowin Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Minister Gowin dokonał oficjalnego przekazania symbolicznego czeku.


Nasza Uczelnia służy regionowi i miastu. Cieszę się, że te działania są doceniane przez Ministerstwo. Stawiamy na otwieranie nowych, praktycznych kierunków. Ich rozwój jest konsekwencją dialogu z lokalnym środowiskiem i pracodawcami 


mówił prof. nadzw. dr hab. Maciej Słodki, Rektor PWSZ w Płocku

Wsparcie w ramach „Dydaktycznej inicjatywy doskonałości” zostało zagwarantowane w ustawie. Przedsięwzięcie jest pomyślane w ten sposób, by co roku maksymalnie 15 publicznych uczelni zawodowych – które mogą pochwalić się najlepszymi wynikami, jeśli chodzi o zawodowe losy swoich absolwentów – otrzymywało dodatkowe pieniądze. Premia finansowa jest wypłacana w formie subwencji, która zapewnia większą elastyczność w dysponowaniu pieniędzmi. Uczelnie mogą wydać środki na cele, które podniosą jakość kształcenia, na przykład na zakup pomocy dydaktycznych, zatrudnienie praktyków w uczelniach, stypendia dla studentów, kursy i szkolenia podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej, modernizację pracowni.

Rektor zaprosił również na marcowe obchody jubileuszowe dwudziestolecia Uczelni, które zostaną połączone z I Zgromadzeniem Plenarnym Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych (KRePUZ). Zrzeszenie publicznych uczelni zawodowych jest drugą konferencją, obok Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, wpisaną do Ustawy. Otwarcia Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych dokona Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W obradach Zgromadzenia Plenarnego weźmie udział ponad 50 rektorów i prorektorów państwowych wyższych szkół zawodowych z całej Polski. 


W tym szczególnym momencie, podczas jubileuszowej gali, chcielibyśmy zaprezentować również nową nazwę naszej Uczelni

zapowiedział Rektor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *