Drożej za bilety KM. Od maja podwyżka

Od maja chcemy wprowadzić nowy cennik biletów w Komunikacji Miejskiej. Poinformował dziś płocki Ratusz. Normalny bilet będzie teraz kosztował 3,20 zł, ulgowy 1,60 zł.

foto: KM w Płocku

Projekt jest wstępnie zaakceptowany przez Urząd Miasta i został wysłany do zaopiniowania m.in. przez związki zawodowe oraz gminy, z którymi KM ma podpisaną umowę na obsługę podmiejskich linii.

Musimy wprowadzić nowe ceny ponieważ w ostatnim okresie bardzo zwiększyliśmy komfort korzystania z usług KM. Wprowadzanie nowych usług automatycznie zwiększa koszty funkcjonowania tej spółki. W znaczącym stopniu odnowiliśmy tabor Komunikacji Miejskiej, kupując nowe, bardzo nowoczesne, niskopodłogowe, a także niskoemisyjne pojazdy. Połowa autobusów jest klimatyzowana, co przekłada się na większe zużycie paliwa. I planujemy zakup kolejnych ośmiu. Zgodnie z oczekiwaniami i propozycjami płocczan wprowadziliśmy nowe połączenia, wiele tras zmieniliśmy, wydłużyliśmy je, zwiększyliśmy częstotliwość kursowania pojazdów, powstały nowe przystanki.

tłumaczy Hubert Woźniak z Ratusza

To nie wszystkie zmiany na lepsze – zdaniem władz miasta. W ostatnich miesiącach miasto wymieniło prawie wszystkie wiaty przystankowe, wiele z nich wyposażonych jest w monitoring oraz tzw. bezpieczny przycisk, który pozwala wezwać pomoc. Przy wielu z nich znajdują się elektroniczne tablice systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, który podaje rzeczywisty czas przyjazdu autobusu. Uruchomiono stacjonarne biletomaty.

Współczesna oferta KM jest na zupełnie innym, zdecydowanie wyższym poziomie niż ta w 2012 roku, kiedy po raz ostatni zmienialiśmy cennik biletów.

dodaje Hubert Woźniak.


Cennik za bilety

Cennik za bilety

Rodzaje biletów i opłat w zł brutto
(podatek VAT 8 %)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *