I Ty możesz uratować czyjeś życie

Z inicjatywy płockich studentek PWSZ – liderek lokalnego projektu HELPERS` GENERATION, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych.

HELPERS` GENERATION to projekt powiązany z rozpoczętą w 2013 roku przez Fundację DKMS inicjatywą rejestracji potencjalnych dawców szpiku na uczelniach. Płockie liderki przedsięwzięcia postanowiły poszerzyć przestrzeń działania w ramach projektu. Dzięki temu 3 kwietnia na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku (ul. Zgliczyńskiego 4, parter, pok. 31) zostanie uruchomiony punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. W godzinach  9  – 15,  zarówno pracownicy, jak i osoby odwiedzające ośrodek będą mogły dokonać rejestracji.

Podczas akcji Fundacji DKMS Polska wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Misją Fundacji  DKMS jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku.

Każdy z nas zna lub znał osoby dotknięte chorobą nowotworową. I pewnie niejednemu z nas towarzyszy smutne poczucie, że nie zdołaliśmy komuś pomóc, pomimo chęci i pełnego zaangażowania. Teraz jest możliwość wykonania drobnego, ale bardzo znaczącego gestu.

Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku potrwa w Płocku do 8 kwietnia i odbywać się będzie w różnych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *