Już po raz 38. wyruszy Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę

W tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Mocni Bożym Duchem”. Rekolekcje w drodze będą okazją do pogłębienia przyjaźni z Duchem Świętym, katechezą o Trzeciej Osobie Trójcy Świętej – zachęcają organizatorzy.

Pielgrzymka wyruszy, wyjątkowo z Płocka – Radziwia, z parafii św. Benedykta, 6 sierpnia po Mszy Św. pod przewodnictwem bp Mirosława Milewskiego o godz. 6 00. Trasa Pielgrzymki została podzielona na 9 etapów, każdy około 30 km dziennie. Wejście na Jasną Górę będzie miało miejsce 14 sierpnia w godzinach porannych.

Aby zapisać się na pielgrzymkę wystarczy indywidualna Karta Uczestnictwa – szczegóły na stronie pielgrzymka.com Zapisy indywidualne i zbiorowe w parafiach. Zapisać się będzie można również 2,3,5 sierpnia w punkcie zapisów w Szkołach Katolickich przy ul. Nowowiejskiego 2.

Opłata pielgrzymkowa, wynosi: 100 zł od każdego uczestnika. Dzieci do 13 lat płacą 80 zł, rodziny (co najmniej trzy osoby z jednego domu) – 200 zł. Opłata ta przeznaczona jest na: przewóz bagażu, ubezpieczenia (OC i NW), leki i środki medyczne, sanitariaty /toi-toi/, funkcjonowanie kuchni pielgrzymkowej oraz innych służb /opłaty samochodów/, identyfikatory pielgrzymkowe, koszulki w kolorze grupy, Książeczki Pielgrzyma i inne materiały organizacyjne.

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce mogą wziąć udział w pielgrzymce duchowej. Zapisy na Pielgrzymkę Duchową organizują w swoich parafiach miejscowi duszpasterze.

Przewodnikiem pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę jest ks. Jacek Prusiński. Pątnicy wędrować będą w jedenastu grupach

BIAŁO-CZERWONA – ks. Jarosław Szumański

BIAŁA – ks. Tomasz Dec

BŁĘKITNA – ks. Adam Kowalski

BRĄZOWA – ks. Paweł Sobiecki

GRANATOWA – ks. Wojciech Nikodymczuk

MIEDZIANA –ks. Mateusz Wilczyński

POMARAŃCZOWA – ks. Adam Węgrzyn SDB / ks. Jarosław Stasiński SDB

SREBRNA – ks. Wojciech Czajkowski

ZIELONA – ks. Krzysztof Załęski

ZŁOTA – ks. Jakub Kępczyński

ŻÓŁTA – ks. Michał Guzek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *