Końcowe odliczanie do najbardziej rozbujanego festiwalu

Już jutro startuje siódma edycja największego polskiego festiwalu hip-hopowego. Polish Hip-Hop Festival 2019 odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia i przyciągnie do Płocka kilkanaście tysięcy fanów, którzy zobaczą koncerty ponad 100 artystów na trzech różnych scenach: Main Stage, Red Bull Stage i TIDAL Music Stage.

materiały prasowe PHHF

W tym roku organizatorzy postanowili podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. Głównym punktem każdego Polish Hip-Hop Festival są koncerty najpopularniejszych polskich raperów. Oprócz doskonale znanych scen – Main Stage i Red Bull Stage – podczas tegorocznej edycji, artyści wystąpią m.in. na nowej scenie TIDAL Music Stage, a festiwalowicze będą mogli się również bawić na dodatkowej, specjalnej scenie PełnoLet’sów oraz scenie DJ-skiej – Red Bull Container. Jest także kilka wyjątkowych koncertów, takich jak m.in. showcase reprezentantów SBM Label oraz wielki finał akcji Chillwagon Challenge. To tylko część z wielu atrakcji.

W Płocku wystąpi cała czołówka polskiego rapu, wśród której znaleźli się zarówno zasłużeni i legendarni raperzy, jak i młode twarze, które dopiero przebijają się do świadomości odbiorców. Wśród największych legend będzie można posłuchać na żywo takich artystów, jak Paluch, PRO8L3M, KęKę, O.S.T.R., Tede, Kali, Borixon, Białas i donGURALesko. Młodsze pokolenie będą reprezentowali m.in. Otsochodzi, Tuzza, Young Igi, Guzior, Jan-rapowanie, KPSN i Tymek. Nie zabraknie rytmów dla fanów alternatywnych brzmień i klasycznej szkoły, pojawią się również artyści zagraniczni: Hiszpan Bambax oraz Islandczyk Emmsje Gauti.

Pierwsze koncerty rozpoczną się już w czwartek, 1 sierpnia, o godzinie 21.00. Festiwal otworzy duet Rasmentalism, a wystąpią jeszcze KPSN, W.E.N.A., Young Igi, Kartky i Otsochodzi. Tego samego dnia odbędą się również zapisy i preeliminacje do VIII Płockiej Bitwy Freestyle’owej, która jest kontynuacją legendarnej płockiej bitwy z 2001 roku, kiedy to zmierzyli się ze sobą Gib Gibon Skład i Obrońcy Tytułu.

W piątek, 2 sierpnia, festiwalowy dzień rozpocznie się o godzinie 16.00 koncertem Pokahontaz. Tego dnia na płockich scenach zagrają również m.in. Zeus, Jetlagz, donGURALesko, Małpa, Borixon & ReTo, Emmsje Gauti, Mobbyn, Polska Wersja i reprezentanci SBM LABEL w specjalnie przygotowanym showcase. Koncerty zakończą się około godziny 3.00, a ostatnimi, którzy zaprezentują się publiczności będą O.S.T.R, Bonsoul i Deys + Grimmy. Będzie to także dzień półfinałów VIII Płockiej Bitwy Freestyle’owej.

W sobotę, 3 sierpnia, zaczynamy w tych samych godzinach. Jako pierwszy zagra White 2115, a po nim pojawią się m.in. Smolasty, Dwa Sławy, VNM, Kali, Paluch/Joda/Kobik, Sarius, PRO8L3M, Bedoes Chillwagon, Bambax i Tymek. O godzinie 18.00 odbędzie się finał VIII Płockiej Bitwy Freestyle’owej na Red Bull Stage. Cały festiwal zamkną występy Tedego, Tuzzy oraz Małacha i Rufuza.

Festiwalowicze będą mogli liczyć na wiele dodatkowych atrakcji, m.in. na darmowe tatuaże z kilkoma dedykowanymi, wyjątkowymi wzorami stworzonymi specjalnie na siódmą edycję Polish Hip-Hop Festival. Specjalnie dla uczestników festiwalu ulepszono pole namiotowe, przygotowany jest też pasaż handlowy oraz specjalna strefa gastronomiczna z wieloma rodzajami kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *