Oszust w Wiśle Płock

Jarosław Kulczyk odchodzi z Wisły Płock. Funkcję trenera przygotowania fizycznego od teraz pełnić będzie Mateusz Oszust.

27-letni Mateusz Oszust pochodzi z Lublina. W przeszłości występował jako bramkarz m.in. w Motorze Lublin, Lubliniance Lublin, Hutniku Warszawa czy ostatnio KTS Weszło. Ukończył fizjoterapię na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz kierunek “Trener przygotowania fizycznego w grach zespołowych” na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Odbył liczne staże w takich klubach jak Lech Poznań, Cracovia, Miedź Legnica, Zagłębie Lubin, Liverpool czy Espanyol Barcelona.

Oszust pracował również jako trener przygotowania fizycznego w Motorze Lublin, Radomiaku Radom czy Widzewie Łódź. Ostatnio pełnił tę funkcję w sztabie szkoleniowym trenera Aleksandara Vukovicia w Legii Warszawa. Pracował również w klinice medycyny sportowej ENEL-SPORT. Jest członkiem sztabu szkoleniowego młodzieżowej reprezentacji Polski w koszykówce do lat 14.

Mateusz Oszust zastąpił na stanowisku Jarosława Kulczyka, dotychczasowego trenera przygotowania fizycznego, który z naszym klubem związał się w styczniu 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *