Stracił prawo jazdy, w zamian dostał mandat i 10 pkt.

Już blisko 130 praw jazdy zatrzymali policjanci płockiej drogówki kierującym, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Wczoraj kolejny kierujący, 39 latek z Płocka pędził swoim volkswagenem z prędkością ponad 130 km/h na Trasie ks. J. Popiełuszki. Stracił prawo jazdy, dodatkowo dostał mandat, 10 punktów karnych.

Niestety jak pokazuje liczba zatrzymanych praw jazdy, kierowcy Ci wykazują się brakiem zdrowego rozsądku i szacunku dla innych kierowców powodując śmiertelne zagrożenie na drodze. Mówimy stanowcze NIE dla drogowego piractwa.

mówi Marta Lewandowska – rzecznik prasowy KMP w Płocku

Dziś na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku zostaną przeprowadzone działania krajowe pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.

W tym roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku, policjanci wykonywali czynności na miejscu 15 wypadków z udziałem pieszych, niestety trzy osoby w wyniku poniesionych obrażeń zmarły ( 2 osoby na terenie powiatu ).

Piesi muszą pamiętać, że tak jak i kierowców tak i ich obowiązują przepisy ruchu drogowego. Niestety bardzo często obserwuję się jak piesi wchodzą na przejście bez wcześniejszego rozejrzenia się , skupiając swój wzrok na telefonie komórkowym. To bardzo niebezpieczne zachowanie. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

dodaje rzecznik płockiej policji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *