Które gminy mogą liczyć na dofinansowanie do połączeń lokalnych?

Nowy Duninów, Słupno, Staroźreby starają się o połączenia lokalne. To tylko część z 21 gmin jakie złożyły wnioski w ramach naboru do Funduszu Rozwoju Przewóz Autobusowych. W sumie do Wojewody Mazowieckiego wpłynęło 40 wniosków. Wnioski objęły 240 lokalnych połączeń, o łącznej długości 7420 km. Wnioski opiewają na szacunkową kwotę ponad 2,6 mln zł.

„W ramach Funduszu przewidziane jest dofinansowanie zadań własnych organizatorów publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z wyłączeniem przewozów realizowanych w ramach komunikacji miejskiej.” – czytamy w projekcie. „Ustawa uchwalona w celu dofinansowania ze środków Funduszu zadań własnych organizatorów publicznego transportu zbiorowego polegających na reaktywowaniu zamkniętych lub utworzeniu nowych połączeń autobusowych, w celu usprawnienia komunikacji publicznej i eliminowaniu wykluczenia komunikacyjnego na terenie jednostek samorządu terytorialnego.”

Od 23 sierpnia zawierane będą umowy, wybierani operatorzy, zawierane umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transporty zbiorowego, finałem uruchomienie przewozów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *