Od poniedziałku nowe połączenia autobusowe w gminach

Od poniedziałku na drogach powiatu płockiego pojawią się nowe linie autobusowe. Taka linia kursować będzie między Gminą Słubice a Płockiem. Trasa ta, co ważne będzie również obsługiwała Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Górach.

Podpisano właśnie umowy, w oparciu o które Powiat Płocki, a także gminy które aplikowały o takie środki, będą mogły starać się pozyskać częściową dopłatę do kosztów obsługi nowo uruchamianej linii komunikacyjnej.

Nowe połączenia autobusowe pojawią się także w gminie Słupno, Nowy Duninów czy Staroźreby.

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich niezmotoryzowanych mieszkańców gminy, dzieciaków, które będą mogły spokojnie dotrzeć do szkoły. Otwierają się przed nami nowe możliwości

– zaznacza Kamil Groszewski wójt gminy Staroźreby

To kolejny element z programu tzw. nowej piątki PiS, który rozpoczyna swój żywot, podpisujemy umowę z tymi samorządami, gminami, powiatami, które zdecydowały się wsłuchać w głos mieszkańców i odtworzyć, rozbudować połączenia komunikacyjne

mówi wicewojewoda mazowiecki, Artur Standowicz.

W ramach naboru do Funduszu Rozwoju Przewóz Autobusowych do Wojewody Mazowieckiego samorządy złożyły 40 wniosków, w tym 19 powiatów i 21 gmin. W sumie wnioski objęły 240 lokalnych połączeń, o łącznej długości 7 420,8 km. Wnioski opiewają na szacunkową kwotę ponad 2,6 mln zł. Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z 16 maja 2019 r. przewiduje udzielenie dopłaty do jednego wozokilometra na reaktywowanych i nowo uruchomionych liniach komunikacyjnych.

Jedna odpowiedź do “Od poniedziałku nowe połączenia autobusowe w gminach

  • środa, 28 20 sierpnia19 o 13:49
    Permalink

    Nie ma jak dojechać do Reczyna Nowego , Bród,Zakrzewa.Wszystkie busy autobusy zatrzymują sie dopiero w Wyszogrodzie .Łatwiej dojechać do Warszawy inż do miejscowości położonych 20 km od Płocka.Tyle busów nieraz nawet trzy w ciągu godziny jadą do Warszawy,cóż z tego nie zatrzymują sie we wsiach,to koszmar nie wszyscy maja samochody .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *