Od poniedziałku nowe połączenia autobusowe w gminach

Od poniedziałku na drogach powiatu płockiego pojawią się nowe linie autobusowe. Taka linia kursować będzie między Gminą Słubice a Płockiem. Trasa ta, co ważne będzie również obsługiwała Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Górach.

Podpisano właśnie umowy, w oparciu o które Powiat Płocki, a także gminy które aplikowały o takie środki, będą mogły starać się pozyskać częściową dopłatę do kosztów obsługi nowo uruchamianej linii komunikacyjnej.

Nowe połączenia autobusowe pojawią się także w gminie Słupno, Nowy Duninów czy Staroźreby.

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich niezmotoryzowanych mieszkańców gminy, dzieciaków, które będą mogły spokojnie dotrzeć do szkoły. Otwierają się przed nami nowe możliwości

– zaznacza Kamil Groszewski wójt gminy Staroźreby

To kolejny element z programu tzw. nowej piątki PiS, który rozpoczyna swój żywot, podpisujemy umowę z tymi samorządami, gminami, powiatami, które zdecydowały się wsłuchać w głos mieszkańców i odtworzyć, rozbudować połączenia komunikacyjne

mówi wicewojewoda mazowiecki, Artur Standowicz.

W ramach naboru do Funduszu Rozwoju Przewóz Autobusowych do Wojewody Mazowieckiego samorządy złożyły 40 wniosków, w tym 19 powiatów i 21 gmin. W sumie wnioski objęły 240 lokalnych połączeń, o łącznej długości 7 420,8 km. Wnioski opiewają na szacunkową kwotę ponad 2,6 mln zł. Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z 16 maja 2019 r. przewiduje udzielenie dopłaty do jednego wozokilometra na reaktywowanych i nowo uruchomionych liniach komunikacyjnych.

2 odpowiedźi do “Od poniedziałku nowe połączenia autobusowe w gminach

 • niedziela, 1 grudnia 2019 o 23:37
  Permalink

  Co to za połączenia, jak w ogóle brak dojazdu z Płocka do Bielska w dniu 1 listopada na groby bliskich, na mszę i nie tylko, to skandal, żeby pierwszy autobus był dopiero po godzinie 16.!! Czemu nie ma MPK, ani busa, ani autobusu PKS, gdzie my żyjemy, czy to jakaś pustynia, 18 km od Płocka, duża wieś gminna, przecież nie każdy ma samochód.

  Odpowiedz
 • środa, 28 sierpnia 2019 o 13:49
  Permalink

  Nie ma jak dojechać do Reczyna Nowego , Bród,Zakrzewa.Wszystkie busy autobusy zatrzymują sie dopiero w Wyszogrodzie .Łatwiej dojechać do Warszawy inż do miejscowości położonych 20 km od Płocka.Tyle busów nieraz nawet trzy w ciągu godziny jadą do Warszawy,cóż z tego nie zatrzymują sie we wsiach,to koszmar nie wszyscy maja samochody .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *