Od września wzrosną ceny za odbiór śmieci. Gdzie?

Gąbin, Bielsk, Czerwińsk nad Wisłą, Brudzeń Duży, Gostynin i Wyszogród. Kolejne gminy zamierzają zrezygnować ze wspólnej gospodarki odpadami komunalnymi jaką realizuje Związek Gmin Regionu Płockiego. Powód – wysokie stawki za odbiór odpadów od mieszkańców. (25 zł od osoby za odpady segregowane i 50 zł od osoby za niesegregowane). Kontrowersje budzi również fakt, że poszczególne gminy muszą wpłacić do ZGRP wielotysięczne składki celowe. Ostateczne decyzje co dalej zapadną, wszystko na to wskazuje, w przyszłym tygodniu. Problem dotyczy w sumie 12 gmin.

Więcej za śmieci już od września płacić będą mieszkańcy gminy Radzanowo. Mimo, że gmina sama realizuje gospodarkę odpadami. Taką decyzję podjęli radni na nadzwyczajnej sesji rady gminy. Wzrost cen wiąże się z podwyżką opłat za umieszczenie odpadów na składowisku. W 2018 r.: opłata za 1 tonę odpadów segregowanych wynosiła 1 zł i 230 zł za tonę odpadów zmieszanych; w 2019r. odpowiednio 250 zł i 450 zł;) oraz podwyżki cen netto przyjęcia odpadów do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Od 1 września mieszkańcy gminy Radzanowo płacić będą więcej. Zamiast 11,00 zł za odpady segregowane będzie obowiązywała stawka 15,00 zł od osoby, zamiast 19,00 zł za odpady zmieszane wprowadzona została stawka 23,00 zł od osoby.

Jedna odpowiedź do “Od września wzrosną ceny za odbiór śmieci. Gdzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *