PWSZ od niedzieli to Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku

Czerpiemy z doświadczenia i sięgamy po nowe – tak można podsumować nie tylko nowy system identyfikacji wizualnej, ale również plany działania Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dniem 1 września 2019 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku zmieni nazwę na Mazowiecką Uczelnię Publiczną w Płocku.

Przez 20 lat funkcjonowania Uczelni nie było nawet najmniejszej korekty w nazwie. Dlatego obecna metamorfoza to w naszej społeczności od dawna gorąco dyskutowany temat

powiedział prof. Maciej Słodki, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej w Płocku.

Zamiana wyrażenia „wyższa szkoła” na słowo „uczelnia” wynikała z zapisów nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, w której jest mowa o „publicznych uczelniach zawodowych”.

Wyraz „publiczny” trafnie oddaje też idee zawarte w naszej misji i strategii, uwydatniając, że działamy na rzecz zbiorowości, służymy wspólnocie. Zależało nam również, by podkreślić, że kształcimy kadry dla miasta i regionu – stąd wyraz „mazowiecka”. Tym bardziej, że Płock, historyczna stolica Mazowsza, siedziba książąt mazowieckich, zawsze silnie identyfikował się z regionem mazowieckim.

poinformował Rektor

Uczelni zależało na tym, by zmianę uchwycić też w systemie identyfikacji wizualnej. Z jednej strony z uznaniem i sentymentem odnieść się do minionych 20 lat, z drugiej zaś sięgnąć po nowe.

W Mazowieckiej Uczelni Publicznej będziemy posługiwać się zarówno godłem, które jest modyfikacją znaku PWSZ w Płocku, jak i logo – prostszym w formie, nowoczesnym, ale jednocześnie ukazującym to, co dla nas ważne.

wyjaśnił prof. Słodki

Nowy znak został wybrany w konkursie ogłoszonym przez Uczelnię. Z 40 zgłoszonych prac jednogłośnie wyłoniono zwycięskie logo, zaprojektowane przez panią Katarzynę Worek z Cieszyna.

Prezentacja nowych znaków odbyła się z udziałem studentów w strojach książąt mazowieckich.

Zmiana nazwy i podkreślenie w niej naszej identyfikacji z Mazowszem, od razu nasunęły nam skojarzenie z książętami mazowieckimi. Studiują u nas kreatywni, pełni pasji, energiczni młodzi ludzie, za miesiąc powitamy kolejnych. Żartujemy, że wraz z Mazowiecką Uczelnią Publiczną rusza nowa era książąt mazowieckich, bo z myślą o tych młodych ludziach już finalizujemy i planujemy kolejne przedsięwzięcia.

mówił Rektor

Od października w Mazowieckiej Uczelni ruszą studia II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną. Będą też nowe specjalności na kierunku praca socjalna: „resocjalizacja z profilaktyką społeczną” oraz „wsparcie osoby z niepełnosprawnością i seniora”. Dwa kierunki: pedagogika przedszkolna oraz wczesnoszkolna, a także pedagogika specjalna po raz pierwszy ruszają w formie studiów jednolitych magisterskich. W tym roku przygotowano też specjalną ofertę dla osób, które chcą studiowanie w systemie stacjonarnym połączyć z pracą zawodową. Ćwiczenia i wykłady będą się odbywały po południu. Atutem Uczelni jest też jej praktyczny profil kształcenia. 

W nowym roku akademickim studenci będą mogli uczyć się w kolejnych, nowych pracowniach specjalistycznych. Oprócz Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, będą mieli do dyspozycji pracownię mikrobiologiczną i genetyczną, kilka nwych informatycznych pracowni sieciowych i pracownię socjologiczno-językową. Ponadto kończy się proces wdrażania nowego sytemu informatycznego z wirtualnym dziekanatem i wieloma innymi udogodnieniami.

A do tego wyjazdy za granicę w ramach programu Erasmus+, możliwość udziału w konferencjach naukowych, koła naukowe, wysokie stypendia za osiągnięcia i wiele imprez studenckich organizowanych przez samorząd. Tym, którzy oczekują trochę więcej niż zdobywanie z semestru na semestr wpisu do indeksu, Uczelnia stwarza naprawdę duże możliwości rozwoju.

powiedział Dawid Pilewski, przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *