Wisła Płock ma trenera. To Radosław Sobolewski

Trenerem Wisły Płock zostanie Radosław Sobolewski. Nowy szkoleniowiec zajmie miejsce Patryka Kniata, który tymczasowo zastąpił Leszka Ojrzyńskiego. Sobolewski podpisze z klubem kontrakt do końca sezonu 2019/2020, z opcją przedłużenia go o kolejne dwanaście miesięcy.

Fot. Aśka Żmijewska/Wisła Kraków SA.

Radosław Sobolewski urodził się 13 grudnia 1976 roku w Białymstoku. Szkoleniowiec dysponuje ogromnym doświadczeniem boiskowym, jako piłkarz rozegrał aż 374 mecze w ekstraklasie, w których zdobył 39 bramek. Na swoim koncie ma również 32 występy i jednego gola w reprezentacji Polski, z którą uczestniczył w Mistrzostwach Świata 2006 w Niemczech.

Karierę piłkarską zaczynał w Jagiellonii Białystok, z której przeszedł do ówczesnej Petrochemii Płock. Spędził tu w sumie pięć lat, by następnie trafić do Groclinu Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, z którym sięgnął po Puchar Polski. Później został zawodnikiem Wisły Kraków, gdzie świętował cztery mistrzostwa kraju. Grać kończył natomiast w Górniku Zabrze. 

Do tej pory w pracy szkoleniowej Sobolewski pełnił rolę asystenta w sztabie szkoleniowym Wisły Kraków, w którym pracował u boku Dariusza Wdowczyka, Kiko Ramireza, Joana Carillo oraz ostatnio Macieja Stolarczyka. Tymczasowo prowadził też drużynę Białej Gwiazdy w ekstraklasie.

Wraz z Sobolewskim pracę w Wiśle jako asystent trenera rozpocznie Mariusz Kondak, który w przeszłości także pracował w Wiśle Kraków, a doświadczenie zbierał współpracując między innymi z Chojniczanką Chojnice czy niemieckim FSV Mainz. 

Z klubu odejdą z kolei Patryk Kniat i Krzysztof Sobieraj, a pozostałe decyzje w sprawie składu sztabu szkoleniowego Nafciarzy zostaną podjęte w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *