Płock

Woda w kranach jest dobra – wyniki badań

Woda podawana do sieci wodociągowej w zakresie badanych wskaźników fizykochemicznych i mikrobiologicznych nie uległa zmianie w odniesieniu do badań sprzed awarii.
Woda badana jest w zakresie wskaźników:

  • fizykochemicznych (np. azotany, azotyny, jon amonowy, utlenialność) – 3 razy na dobę przez Laboratorium Wodociągów Płockich i 3 razy na dobę przez PPIS w Płocku;
  • mikrobiologicznych – 1 raz na dobę przez Laboratorium Wodociągów Płockich i 3 razy na dobę przez PPIS w Płocku.
    Informacja o wynikach badań jest umieszczana na stronie WP i na bieżąco aktualizowana w przypadku badań mikrobiologicznych (po 24, 48 i 72 godzinach).

Sieć wodociągowa miasta Płocka badana w zakresie wskaźników fizykochemicznych i mikrobiologicznych: 4 punkty sieci na dobę – Laboratorium Wodociągów Płockich, 3 punkty sieci na dobę – PPIS w Płocku.

Woda dostarczana mieszkańcom Płocka jest zdatna do picia.
Parametry wody dostarczanej mieszkańcom nie zmieniły się w okresie przed i po awarii kolektora ścieków w Warszawie.

Dziś w ratuszu odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez prezydenta Płocka. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Wodociągów Płockich, Sanepidu, ratuszowego Wydziału Zarządzania i Spraw Obronnych oraz Wydziału Kształtowania Środowiska, Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Powiatowego Lekarza Weterynarii i służb mundurowych.

Sytuacja jest stabilna i monitorowana. Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz prezes Wodociągów Płockich poinformowali, że zintensyfikowane badania próbek wody – zarówno surowej (przed uzdatnieniem), jak i wody uzdatnionej potwierdzają, że woda w wodociągu płockim spełnia wymagania dla wody przeznaczonej do spożycia.

Natomiast należy unikać kąpieli i uprawiania sportów wodnych w Wiśle, a także nie należy korzystać z wody pobieranej bezpośrednio z Wisły do pojenia zwierząt i podlewania upraw.

Ujęcie wody Grabówka – pompownia – zawór czerpalny
Jakość wody w zakresie badanych wskaźników fizykochemicznych nie uległa zmianie w odniesieniu do badań sprzed awarii.
Woda badana jest w zakresie wskaźników:

  • fizykochemicznych (np. azotany, azotyny, jon amonowy, utlenialność) – 3 razy na dobę przez Laboratorium WP i 3 razy na dobę przez PPIS w Płocku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *