Na Olefinach sytuacja ustabilizowana

“Sytuacja związana z nieplanowanym postojem Instalacji Olefin została ustabilizowana. Zgodnie z zapowiedziami już w środę wieczorem wyeliminowano dym z płomienia pochodni, a wczoraj (czwartek) całkowicie zredukowano poziom płomienia na pochodni tej instalacji (jest obecnie niewidoczny).” Informuje Biuro Prasowe PKN ORLEN

“Pragniemy podkreślić, że zdarzenie na instalacji Olefin nie miało wpływu na otoczenie, w tym na zdrowie mieszkańców oraz środowiska, co potwierdzają zarówno wyniki analiz ze stacji pomiarowych stanu powietrza w Płocku (mierzących poziom stężenia pyłów zawieszonych, tlenku węgla, dwutlenku siarki, dwutlenku azotu, ozonu i benzenu), pomiary Biura Ochrony Środowiska PKN ORLEN oraz instytucji nadzorujących stan środowiska naturalnego w Płocku.” – czytamy w komunikacie prasowym.

Ponieważ PKN ORLEN planował prace remontowe na tej instalacji na przełomie października i listopada, ze względu na zaistniałą sytuację podjęto decyzję o ich przyspieszeniu i zostały one rozpoczęte. Harmonogram przewiduje wykonanie powyższych prac w ciągu około 3 tygodni – czyli jeszcze do końca września.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *