Na Winiarach powstaje oddział opiekuńczo-leczniczy oraz hospicjum

Trwają prace rozbiórkowe budynku starej pralni Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Kolejnym etapem będzie budowa oddziału opiekuńczo- leczniczego wraz z hospicjum i zakładem rehabilitacji.

To długo wyczekiwana inwestycja, która w pełni odpowiada na potrzeby mieszkańców Płocka i powiatu płockiego. Trzeba pamiętać o tym, iż jesteśmy społeczeństwem coraz starszym, a co za tym idzie, rośnie zapotrzebowanie na opiekę długoterminową nad osobami, które z uwagi na przewlekłość chorób nie wymagają hospitalizacji, tylko tego typu usług

mówi Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Szpitala na Winiarach.

Zakład wybudowany będzie i prowadzony przez dzierżawcę, Grupę Zdrowie Arkadiusz Chmieliński, która prowadzi wyspecjalizowaną placówkę długoterminową i rehabilitacyjną na prawie 600 łóżek w Kraszewie Czubakach. Płocki budynek będzie jednokondygnacyjny, jego elewacja zostanie wykończona tynkiem w kolorze piaskowym, stolarka okienna i drzwiowa zaprojektowana została w kolorze białym. W oddziale zaprojektowano sale dla pacjentów, ale także pomieszczenia do pracy zbiorowej i indywidualnej lekarzy i rehabilitantów z pacjentami. W sumie, w pokojach znajdzie się od 45 do 60 łóżek, zaplanowano również sale jedno dwu i trzyosobowe, gabinety zabiegowe, lekarskie i salę dziennego pobytu.

Prace rozbiórkowe budynku starej pralni są pierwszym etapem pod przygotowanie inwestycji. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego oddziału zaplanowane jest na 20 września.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *