ORLEN zaprasza dzieci na bezpłatne spotkanie z kulturą

Przed nami kolejne, szóste w tym roku spotkanie z teatrem dla najmłodszych w SDK. Tym razem dzieci wraz z opiekunami 29 września obejrzą spektakl „Tirti Tist w Przestrzeni” w wykonaniu artystów Teatru „Katarynka” z Gdańska.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu ORLEN DLA PŁOCKA  – DZIECIŃSTWO Z UŚMIECHEM. To projekt realizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Jego inauguracja odbyła się w marcu 2017 roku, a każda z przedstawionych sztuk, którą można oglądać bezpłatnie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku najmłodsi widzowie zobaczą 9 przedstawień, podczas których aktorzy zapraszają ich do wspólnej zabawy. 

Takiego kosmosu jeszcze nie było! Wciągająca muzyczna historia o przygodach świecącego ufoludka Tirti Tista, który przemierza nieskończoną przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu nowego domu. Razem z siostrami Wandą i Zośką, które były świadkami rozbicia się statku kosmicznego na Ziemi, weźmiemy udział w lekcji, podczas której Tirti Tist wytłumaczy między innymi dlaczego Księżyc świeci. Widzowie będą mieli okazję zostać planetami i poznać działanie Układu Słonecznego. Porywająca oprawa muzyczna, śpiew, taniec, oryginalnie zaprojektowane kostiumy, w tym świecący kostium Tirti Tista sprawią, że dzieci z ogromnym entuzjazmem zaangażują się w kosmiczną przygodę.

Czy wiecie czym jest czwarty wymiar i gdzie go szukać? W bezkresnej przestrzeni, a może w naszych sercach? Może to dobro, wiara, przyjaźń i to, że współpracując i jednocząc się możemy pokonać nawet największe przeciwności? Spektakl jest w trzech odsłonach, dzięki czemu odwiedzimy nie tylko Ziemię z przyszłości, ale i Marsa, na którym Astronautka wraz z Marsosmokiem prowadzą akcję ożywiania środowiska Czerwonej Planety. Na koniec znajdziemy się w przestrzeni kosmicznej, gdzie będziemy podziwiać planetę Tirti Tista, odbudowaną dzięki pomocy przyjaciół poznanych na dwóch planetach z naszego Układu Słonecznego. Czym jest Kosmos? Dla każdego czymś odmiennym, ale na pewno nieskończoną tajemnicą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tirti Tist w Przestrzeni to nie tylko spektakl teatralny ale również niezwykły pokaz efektów świetlnych i laserów. Czegoś takiego jeszcze nie było! Zapraszamy na wspólną kosmiczną podróż!

PKN ORLEN, który jest inicjatorem i sponsorem spotkań najmłodszych ze sztuką teatralną, ponownie zaprasza dzieci w wieku 4-9 lat i ich rodziców na przedstawienie. „Tirti Tist w Przestrzeni” zostanie zaprezentowana 29 września dwukrotnie, o godz. 11:00 i 14:00.

Osoby zainteresowane udziałem dzieci w spektaklu zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3 w środę – 25 i czwartek – 26 września. Godziny dystrybucji biletów dostosowane zostały do potrzeb pracujących rodziców i opiekunów. Zaproszenia wydawane będą od godziny 17.00 do wyczerpania dziennego limitu biletów.

W celu zapewnienia dzieciom dogodnych warunków obejrzenia spektaklu oraz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na jedno zaproszenie może wejść jeden opiekun z dzieckiem. Jednocześnie informujemy, iż jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

Szczegółowy regulamin dystrybucji biletów w ramach projektu dostępny jest do wglądu w Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W oraz na stronie internetowej pod adresem www.psmlw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *