Piernikowe potyczki w SDK

Przed nami kolejne, siódme w tym roku, spotkanie z teatrem dla najmłodszych płocczan realizowane w Spółdzielczym Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 27 października dzieci wraz z opiekunami obejrzą spektakl “Piernikowe potyczki” w wykonaniu artystów Teatru „Vaśka” z Torunia.

Spotkanie z dziećmi odbędzie się w ramach projektu ORLEN DLA PŁOCKA – DZIECIŃSTWO Z UŚMIECHEM. To projekt realizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Jego inauguracja odbyła się w marcu 2017 roku, a każda z przedstawionych sztuk, którą można oglądać bezpłatnie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W tym roku najmłodsi widzowie zobaczą 9 przedstawień, podczas których aktorzy zapraszają ich do wspólnej zabawy. 

“Piernikowe potyczki” to spektakl, w którym aktorzy przedstawiają legendę powstania wyjątkowych miodowych pierników toruńskich. Wcielając się w postacie-pierniki, prowadzą zabawne spory rywalizując ze sobą. Uczą jednocześnie, że wszelka przemoc – słowna i fizyczna – nie ma sensu i niczemu nie służy.

Walorom poznawczym i wychowawczym towarzyszą w przedstawieniu bogata plastyka, urozmaicony ruch sceniczny – gra aktorów przeplata się z wieloma scenami lalkowymi oraz atrakcyjna muzyka.

PKN ORLEN, który jest inicjatorem i sponsorem spotkań najmłodszych ze sztuką teatralną, zaprasza dzieci w wieku 4-9 lat i ich rodziców na przedstawienie. „Piernikowe Potyczki”, które zostanie zaprezentowana 27 października dwukrotnie, najpierw o godz. 11:00, a następnie o 14:00.

Bezpłatne zaproszenia można odebrać w SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3 w środę – 23 i czwartek – 24 października. Godziny dystrybucji biletów dostosowane zostały do potrzeb pracujących rodziców i opiekunów. Zaproszenia wydawane będą od godziny 17.00 do wyczerpania dziennego limitu biletów.

Przypomnijmy, iż w celu zapewnienia dzieciom dogodnych warunków obejrzenia spektaklu oraz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na jedno zaproszenie może wejść jeden opiekun z dzieckiem. Jednocześnie informujemy, iż jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *