Robert Kubica zostaje…

Nie tylko Robert Kubica rozstaje się z Williamsem. Wraz z nowym sezonem nie będzie tam również PKN ORLEN. Ale i Kubica i PKN zapowiadają, że nie zostawiają Formuły 1.

To jest biznes, to jest pewna promocja, która nie może trwać jeden rok. Mamy plany i będziemy w Formule1.

Zapewnia Daniel Obajtek prezes zarządu PKN ORLEN

Jak zapewniał na dzisiejszym briefingu prasowym w hotelu Senator, ORLEN musi budować swoją markę. Formuła 1 to dobry kierunek.

Budujemy markę i budujemy swoją rozpoznawalność. Nie tylko w Polsce, ale poza granicami kraju. W związku z tym ORLEN będzie w Formule 1. ORLEN jest trwale związany z Robertem i sądzę, że tu się nic w tym zakresie nie zmieni. Za kilka tygodni powiemy jak będą wyglądać dalsze losy ORLENU w Formule 1 i jak będą wyglądać dalsze losy Roberta. Jesteśmy i będziemy trwale związani z Formułą 1, ale będziemy też związani z Robertem Kubicą, bo to jeden z najbardziej wartościowych polskich sportowców. To symbol walki, którą stoczył, by iść do przodu, powstał jak feniks z popiołu.

Dodał prezes Obajtek

Każdy wyścig zaczynam z tym samym nastawieniem i tym samym celem. W tym roku sytuacja nie jest łatwa, nie zmieniła się od początku sezonu. To wiele utrudnia, ale będę starał się wykonać swoją pracę jak najlepiej. Gdyby nasze możliwości były większe byłoby łatwiej. Ja lubię ciężkie zadania.

Komentował dotychczasowe osiągnięcia w tym sezonie Robert Kubica

Czy rozważana jest możliwość, że ORLEN będzie zaangażowany w Formułę 1, a Robert Kubica będzie ścigał się w innej serii sportów samochodowych?

Chcę się ścigać, niekoniecznie musi to być Formuła 1. Marka ORLEN bardzo się rozwija nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Mam nadzieję, że do tego ja także dołożyłem małą cegiełkę. Koncern rozwija się i o rozwój chodzi też u mnie. Myślę, że po moim wypadku w 2011 roku mało osób zdaje sobie sprawę, że swoją przygodę z motosportem zaczynałem od początku. Jestem kierowcą i chcę się ścigać, to moja pasja i moje życie. I tam gdzie będę mógł się ścigać będę to robił.

mówił Kubica, jedyny Polak w Formule 1

ORLEN będzie w Formule 1 i ORLEN będzie z Robertem. Nie będziemy zdradzać kuchni rozmów, one trwają, niczego nie wykluczamy, rozmowy są bardzo owocne. To jest kwestia podejścia i siły argumentów.

Zapewnił Daniel Obajtek prezes PKN ORLEN

Już w najbliższą niedzielę Robert Kubica wystartuje w Grand Prix Meksyku. Jak ocenia swoje możliwości w tym starcie?

Meksyk to dla mnie nowe wyzwanie, będę tam się ścigał pierwszy raz, ale nie będę tam pierwszy raz. Miałem okazję jeździć innym autem częściowo po torze. Jest on jedyny w swoim rodzaju. Jest położony na wysokości 2400 m n.p.m. co ma duże znaczenie, jeśli chodzi o przyczepność bolidu. Będzie to przypominało ściganie się zupełnie innym bolidem, bo tracą one na tzw. docisku. To nie znaczy, że na tym torze nasz bolid będzie sprawował się dużo lepiej niż na innych, ale będzie to nowe doświadczenie dla mnie.

tłumaczył Kubica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *