Salonik Babci Krysi na płockiej Starówce

Już za kilka tygodni, w samym sercu płockiej Starówki można będzie odwiedzać naszą Babcię Krysię. Tym razem domowe smaki, pełne sezonowych przysmaków i oczywiście domowych tradycji będzie serwowała w swoim Saloniku zlokalizowanym na Starym Rynku 27, skąd będzie roztaczał się dla naszych gości przepiękny widok i zapach smakowitych dań, z których przecież słynie.

A wszystko w niesamowitej, prowansalskiej scenerii. Pełnej bieli, kwiatów i lekkości. Bo taki będzie klimat Saloniku i smak przygotowywanych w nim dań. Już teraz zapraszamy gości do tego, by chcieli zasiąść w tym bez wątpienia wyjątkowym miejscu. Wyjątkowym, bo Salonik Babci Krysi, to kolejna odsłona i nowa gałąź działalności Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Mówiąc kolokwialnie można by rzec, że lubimy robić ciągle coś nowego, zmieniać się, rozwijać. A tak naprawdę oznacza to, że tworzymy kolejne, dobre miejsce, które pozwoli nam jeszcze bardziej pomagać naszym seniorom. Bo takie jest najważniejsze przesłanie i główna misja Stowarzyszenia AS, a co za tym idzie kolejnych jego działań

mówi Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Powstający Salonik Babci Krysi, będzie po prowadzonej w Płocku przez Stowarzyszenie restauracji Gary Babci Krysi, drugim lokalem AS’a. Ale o innej linii. Nastawionej na dania sezonowe, pełne owoców, warzyw, smaków charakterystycznych dla pór roku. Już zapraszamy na śniadania, obiady, kolacje przygotowywane z myślą o tych wszystkich, którzy będą szukali domowych śniadań, obiadów, kolacji. W Saloniku nie będą serwowane obiady ze zniżką dla członków Stowarzyszenia.

Niezmienna pozostaje kwestia tego, że cały wypracowany dochód będzie przeznaczany na cele statutowe Stowarzyszenia. Podobnie jak i w przypadku prowadzonych przez nas w Mławie i Płocku restauracji Gary Babci Krysi

wyjaśnia zasady działalności lokalu prezes Chmielewski.

W menu i wystroju Saloniku nie zabraknie oczywiście tego co się kojarzy i nieodłącznie wiąże z sezonowymi smakami, zapachami czyli domowych przetworów z linii Spiżarnia Babci Krysi, z których będziemy przygotowywali potrawy.

Otwarcie lokalu planowane jest na 30 listopada br. Przypomnijmy, że płocka filia Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS działa w Płocku od 30 marca br. Jest to pierwsza filia prowadzona poza macierzystą siedzibą AS’a w Mławie. Płocka siedziba Stowarzyszenia mieści się przy ulicy Obrońców Płocka 1920 lokal 20. Tu na powierzchni o wielkości 470 metrów przygotowana jest sala kominkowa, sala do zajęć dla seniorów i mała sala bankietowa.

Działalność stowarzyszenia, to działalność statutowa i działalność gospodarcza. Ta druga, to także imprezy komercyjne, które pozwalają zdobyć środki na działalność statutową. Miedzy innymi na przygotowywane dla członków naszego​Stowarzyszenia obiady w cenie 7 zł. Pozostałym osobom oferujemy możliwość korzystania z imprez komercyjnych i pełnopłatnych obiadów. Doświadczenie z Mławy pokazuje, że środki wypracowane z działalności komercyjnej pozwalają na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem i utrzymaniem lokalu – mówił prezes Stowarzyszenia Na rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS Rafał Chmielewski. Osoby dołączające do Stowarzyszenia muszą wypełnić deklarację ( jednorazowy koszt 15 zł , to opłata za wydanie legitymacji). Potem członkowie płacą składkę 10 zł miesięcznie, która upoważnia do korzystania z oferty przygotowanej dla seniorów, w tym obiadów w cenie 7 zł, wyjazdów, czy korzystania z pomocy materialnej np. na zakup leków . Ale nie ma konieczności opłacania składek. Jest to dobrowolna sprawa seniorów.

W Płocku członkowie Stowarzyszenia będą mogą korzystać również z abonamentu na obiady i dowozu (cena za dowóz 1 zł). Obiady są wydawane codziennie od godziny 12.00 do 18.00. Po godzinie 18.00 restauracja zmienia swoje menu na wieczorowe. W Płocku będzie propagowana i realizowana jest akcja Stowarzyszenia: zawieszone obiady.

W przypadku Stowarzyszenia akcja jest finansowana ze sprzedaży internetowej ( na stronie stowarzyszenia). Ale można je będzie także opłacić na miejscu w restauracji. W każdą środę, od godziny 18.00 wszystkich seniorów zapraszamy na wieczorki taneczne. W każdy czwartek spotykamy się z seniorami w Klubie Inicjatyw Społecznych Gar Rozmaitości, gdzie podczas tematycznych zajęć. Staramy się by form współpracy z seniorami było wiele – przedstawia zakres działalności filii Stowarzyszenia w Płocku. Stowarzyszenie współpracuje także z Płockim Centrum Wolontariatu. Co otwiera kolejne możliwości pomocy seniorom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.