Sobolewski trenerem września w PKO Ekstraklasie

Radosław Sobolewski, trener Wisły Płock, został trenerem miesiąca września. Wybrali go w głosowaniu przedstawiciele drużyn PKO Bank Polski Ekstraklasy. To pierwsze wyróżnienie dla szkoleniowca Wisły Płock w sezonie 2019/2020. 

materiały prasowe Wisły Płock

Mimo porażki w pierwszym wrześniowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin (0:5) w trzech kolejnych pojedynkach: zaległym z Legią Warszawa (1:0), Wisłą Kraków (2:1) oraz Rakowem Częstochowa (2:1) Nafciarze zgarnęli komplety punktów. Co więcej, już w październiku pokonali także Arkę Gdynia (4:1) i Koronę Kielce (1:0), dzięki czemu ustanowili nowy rekord pięciu zwycięstw z rzędu Wisły Płock w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

To sprawiło, że szkoleniowcy drużyn PKO Bank Polski Ekstraklasy trenerem września 2019 postanowili wybrać Radosława Sobolewskiego, który po statuetkę sięgnął po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach. Jednocześnie stał się pierwszą osobą w historii z tytułem zarówno dla najlepszego szkoleniowca, jak i zawodnika miesiąca. Jako piłkarz wywalczył go w marcu 2009 roku w barwach Wisły Kraków.

Nie ukrywam, że jestem miło zaskoczony nagrodą. Wspólnie ze sztabem oddaliśmy głos na Piotrka Stokowca i w nim upatrywaliśmy faworyta. Bardzo dziękuję za tak prestiżowe wyróżnienie. Chciałem jednak podkreślić, że to zasługa całej Wisły Płock – począwszy od mojego sztabu, kończąc na osobach pracujących w klubie, które stwarzają nam doskonałe warunki do pracy. Oddzielne podziękowania należą się drużynie, która na boisku wykonuje kawał dobrej roboty – lwia część tej nagrody jest właśnie ich zasługą. Wyróżnienia bardzo cieszą, jednak my musimy zachować chłodne głowy i skupić się na dalszej pracy. 

powiedział nam po odebraniu statuetki Radosław Sobolewski.

Przed Sobolewskim trzykrotnym laureatem plebiscytu w naszym klubie był obecny selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Brzęczek, który triumfował we wrześniu i w grudniu 2017 oraz w kwietniu 2018. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *