Debata ekologiczna Czysta karta

CZYSTA KARTA to symbol, który może oznaczać nowy początek. Książnica Płocka zaprasza na debatę ekologiczną.

Chcemy poprzez dyskusję, rozmowę wspólnie zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w zakresie ochrony środowiska. To nie będzie debata ekspertów, pragniemy raczej poznać swoje poglądy, doświadczenia, przekonać siebie i innych, że trzeba działać i że nie ma już czasu na odkładanie spraw na później.

zapraszają organizatorzy

Do udziału w debacie zaproszono: – przedstawicieli Płockiego Strajku Klimatycznego, którzy zaprezentują swój program, podzielą się doświadczeniami ze spotkań tematycznych w Lozannie i Gdańsku, prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, który przedstawi m.in. ekologiczne działania podejmowane przez miasto, Artura Jaroszewskiego, który znany jest z troski o czyste powietrze, przedstawiciela partii Zieloni, aktywistkę ekologiczną Sandrę Panuś, która opowie o idei „zero waste”.

Debata odbędzie się w auli Ratusza w czwartek 14 listopada o godzinie 11.00. Jej celem jest uświadomienie wszystkim, że czas rozpocząć walkę o życie na Ziemi, a najlepiej to zacząć od samych siebie i zmiany swoich przyzwyczajeń.

Przed debatą, około godz. 10.30 wręczone zostaną nagrody laureatom ekologicznego konkursu plastycznego dla dzieci z klas I-III „Każde dziecko o tym wie, co dla Ziemi robi się”. W Galerii P w Ratuszu będzie prezentowana wystawa pokonkursowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *