Dodatkowa pompownia na trasie rurociągu Płock – Boronów

PERN S.A. ogłosił postępowanie przetargowe w trybie przetargu nieograniczonego na wybór firmy, która zostanie „Inżynierem budowy” rurociągu produktowego Boronów – Trzebinia. Nowy rurociąg, którego oddanie do użytku jest planowane na koniec 2021 roku, poprawi bezpieczeństwo zaopatrzenia południa Polski w paliwa.

PERN zamierza wybudować rurociąg o długości 97 km relacji Boronów – Trzebinia, przebiegający przez tereny miast i gmin województw śląskiego i małopolskiego (Boronów, Woźniki, Koziegłowy, Siewierz, Porębę, Łazy, Dąbrowę Górniczą, Sławków, Bolesław, Bukowno oraz Trzebinię), wraz z dodatkowymi pompowniami paliw na trasie rurociągu Płock – Koluszki – Boronów.

Inwestycja stanowi przedłużenie istniejącej magistrali rurociągowej Płock – Koluszki – Boronów do Terminala Paliw w Trzebini. Rurociąg powstanie w oparciu o Ustawę z dnia 22 lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, która weszła w życie 18 kwietnia 2019 r.

Usługa „Inżyniera budowy” jest skutecznym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem w realizacji złożonych projektów inwestycyjnych.
na stronie www.pern.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *