Jak 101 rocznicę Niepodległości świętował będzie Powiat Płocki?

11 listopada 101 rocznica Niepodległość. Jak będziemy świętować w powiecie płockim?

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku.
W każdej gminie na terenie powiatu zaplanowano uroczystości i wydarzenia upamiętniające tą rocznicę. Co będzie się działo w Twojej gminie?

Bielsk

Uroczystości rocznicowe rozpocznie o 12.00 Msza św. w kościele pw. świętego Jana Chrzciciela w Bielsku, po niej przemarsz na plac przy OSP pod obelisk pomordowanych podczas II wojny światowej druhów OSP. Tu odbędzie się apel poległych, złożone zostaną kwiaty, zapalone znicze. O 13.45 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku rozpoczną się uroczystości patriotyczne.

Bodzanów

Uroczyste obchody Święta Niepodległości odbędą się 11 listopada. Rozpocznie je Msza św. w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bodzanowie o godz. 12.00. Po Mszy św. w kościele oprawę słowno – muzyczną zapewnią uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Bodzanowie. Następnie wszyscy przejdą przed Pomnik Niepodległości, tam zostaną złożone kwiaty, zapalone znicze.


Brudzeń Duży

Z okazji obchodów Święta Niepodległości, 11 listopada, w hali sportowej w Brudzeniu Dużym,odbędzie się IX Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Brudzeń Duży.

Bulkowo

Tu uroczystości rozpoczną się 11 listopada o 12.40 złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary II wojny światowej w miejscowości Blichowo. O 13.00 Msza św. w kościele w Blichowie. Na 14.00 w Szkole Podstawowej w Blichowie zaplanowano część artystyczną, po niej ognisko, które poprowadzą harcerze.

Drobin

Tu 11 listopada na godzinę 12.00 zaplanowano Mszę św. w intencji Ojczyzny. O 14.00 rozpocznie się VII Bieg Niepodległości. O 17.30 występy artystyczne w Szkole Podstawowej w Drobienie.

Gąbin

8 listopada o godzinie 10.00 odbędzie się Bieg Niepodległości – sportowo-rekreacyjne wydarzenie dla mieszkańców Miasta i Gminy Gąbin, powiązane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Tradycyjnie poprzedzi je spotkanie przed ratuszem, rejestracja (od godziny 9:30) oraz wspólny przemarsz ul. Płocką w stronę lasu (przy skrzyżowaniu z ul. Szopena) gdzie bieg będzie miał swój początek. Trasa, podobnie jak w poprzednich latach, przebiegać będzie traktem leśnym, z metą na stadionie miejskim, gdzie na uczestników zawodów czekać będzie ciepły posiłek oraz losowanie cennych upominków.

W niedzielę 10 listopada o godzinie 18:00 w hali sportowej przy gąbińskim kompleksie szkolnym odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej. Podczas wydarzenia zaprezentują się lokalne zespoły młodzieżowe oraz muzycy ze Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie.

11 listopada w południe, w kościele parafialnym w Gąbinie rozpoczną się oficjalne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. Oprawę Mszy Świętej zapewni Orkiestra Dęta OSP Gąbin. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz pod Pomnik Nieznanego Żołnierza przy ul. Płockiej, gdzie odbędą się dalsze uroczystości.

Łąck

11 listopada o godzinie 10.00 uroczystości rocznicowe rozpocznie Msza św. w kościele w Łącku. Po niej uczestnicy przejdą pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego – złożenie kwiatów, przemówienia. O 11.30 w hali sportowej rozpoczną się występy okolicznościowe.

Mała Wieś

W ramach obchodów 8 listopada odbędzie się XXII Biesiada Pieśni Patriotycznej. Początek o godzinie 16:00 w Świetlicy Wiejskiej w Węgrzynowie. Wystąpią dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie, Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie. Zostanie wyświetlony film krótkometrażowy stworzony w ramach III Festiwalu Filmów o tematyce historycznej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Małej Wsi.

Nowy Duninów

8 i 11 listopada uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w gminie Nowy Duninów. 8 listopada uroczystym apelem uczczą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Nowym Duninowie. Na dzień 11 listopada zaplanowane są uroczystości w parafii Duninów. Rozpoczną się mszą św. o godz. 12.00. Po mszy delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem obeliskiem ku czci walczących o wolną Polskę na cmentarzu parafialnym w Nowym Duninowie. Następnie delegacje złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem w Lipiankach wzniesionym w hołdzie represjonowanym mieszkańcom Lipianek.

Radzanowo

11 listopada o godzinie 10.00 w kościele w Radzanowie rozpocznie się Msza św. w intencji Ojczyzny, następnie przemarsz pod Obelisk upamiętniający Lokalnych Bohaterów. Tam odbędzie się uroczysta zmiana warty, Apel Poległych. O godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Sportu rozpocznie się koncert Pieśni Patriotycznych.

Słupno

W piątek 8 listopada odbędzie się Wieczornica Patriotyczna. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych rozpocznie się o 16.00 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Słupnie.

Stara Biała

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości na uroczystości patriotyczne zapraszają szkoły w Starej Białej (8 listopada) i Maszewie Dużym (12 listopada). W SP im. Jana Pawła II w Starej Białej wieczornica patriotyczna odbędzie się w piątek, 8 listopada, o godz. 18.00. W programie montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły oraz występ Gminnej Orkiestry Dętej. Z kolei SP im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym zaprasza we wtorek 12 listopada, o godz. 18.00 na wieczór pieśni patriotycznych.

Staroźreby

Uroczystości rozpoczną się w poniedziałek 11 listopada o 11.30 programem artystycznym przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Staroźrebach w kościele św. Onufrego. O 12.00 rozpocznie się Msza św., po niej przemarsz na Plac Bojowników pod pomnik upamiętniający mieszkańców Gminy Staroźreby poległych i pomordowanych w latach 1939 – 45, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Kwiaty złożone zostaną również przy pomniku Wolności Ku Czci Żołnierzy z Gminy Staroźreby poległych w wojnie 1920 roku.

Wyszogród

W piątek 8 listopada zaplanowano Wieczornicę patriotyczną. Rozpocznie się o 17.00 na placu przy Szkole Podstawowej w Wyszogrodzie. W programie Apel Poległych, złożenie kwiatów, występ patriotyczny „Pieśń o tej, co nie zginęła”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *