Nowa ścieżka rowerowa w Borowiczkach

Jeszcze w tym roku nowa, dwukierunkowa droga rowerowa połączy osiedla Borowiczki, Imielnica, Podolszyce, Wyszogrodzka. Rozpoczęła się jej budowa wzdłuż ulicy Grabówka. Kierowcy zyskają nową nawierzchnię jezdni, oświetlenie, a piesi chodnik.

foto UMP

Rozbudowa ulicy Grabówka rozpoczęła się 5 listopada. Rozbudowę drogi powiatowej nr 5220W – ulicy Grabówka i ulicy Korczaka w Płocku – realizuje Miejski Zarząd Dróg. Rozbudowa ciągu dróg rowerowych w tej części miasta polega na budowie dwukierunkowej ścieżki rowerowej o długości 1145 m. Droga rowerowa będzie posiadać nawierzchnię bitumiczną. Powstanie po jednej stronie ciągu ulic: Grabówka i Korczaka, na odcinku od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do skrzyżowania z ul. Zarzeczną. Wybudowana będzie także specjalna kładka przejazdowa dla rowerów nad rzeką Rosicą.

W efekcie tej inwestycji rowerzyści zyskają możliwość bezpiecznego przejazdu między osiedlami Borowiczki (Imielnica) – Wyszogrodzka oraz Borowiczki (Imielnica) – Podolszyce Południe i powstanie kolejny ciąg rowerowy w południowo-wschodniej części Płocka.
Drogowcy wybudują także kanalizację deszczową z odprowadzeniem odwodnienia do istniejącego kolektora deszczowego. To odcinek o długości około 200 m.  Natomiast po drugiej stronie ulicy Grabówka powstanie chodnik od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do skrzyżowania z ul. Gościniec wraz ze zjazdami i oświetleniem ulicznym.
Na całym odcinku ulicy Grabówka (1145 m) zostaną ustawione krawężniki i wymieniona nawierzchnia jezdni. Ponadto drogowcy poprawią geometrię skrzyżowań ulicy Grabówka z ul. Gościniec i z ul. ks. Niedzielaka. W ramach rozbudowy zostaną usunięte tzw. kolizje na sieci teletechnicznej.

Podpisanie umowy miało miejsce 11 września, prace rozpoczęły się 5 listopada. Całkowity koszt wykonania zadania to kwota 4.378.000,00 zł (brutto). Termin zakończenia inwestycji zaplanowano do końca grudnia tego roku.

foto UMP

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Grabówka na odcinku od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do skrzyżowania z ul. Gościniec od wtorku 5 listopada od ok. godz. 8 do odwołania – autobusy linii 4 w obydwu kierunkach kursować będą objazdem ulicami ks. Niedzielaka i Gościniec,
– autobusy linii 14 na kursach do / z Gościńca dojeżdżać będą tylko do pętli Podolszyce,
– przystanek zastępczy ustawiony będzie na ul. Gościniec przed skrzyżowaniem z ul. ks. Niedzielaka w stronę Podolszyc; na przystanku zatrzymywać się będą autobusy linii 4 zmierzające w kierunku centrum i Cm. Komunalnego

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:
– Gościniec 01 (w stronę Podolszyc) – przystanek nieczynny; autobusy linii 4 zatrzymywać się będą na przystanku zastępczym na ul. Gościniec przed skrzyżowaniem z ul. ks. Niedzielaka
– Gościniec 02 (w stronę Grabówki – przy cmentarzu) – bez linii 14; na przystanku zatrzymywać się będą autobusy linii 4 zmierzające z centrum w kierunku Św. Huberta
– Os. Przy Skarpie – w obydwu kierunkach nieczynny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *