Podwieczorek patriotyczny, tort biało – czerwony

Zbliża się 11 listopada Święto Niepodległości. W Płocku, jak co roku, zaplanowano Podwieczorek Patriotyczny, na wspólne świętowanie zaprasza również Muzeum Mazowieckie.

Świętowanie będzie można rozpocząć już w piątek, 8 listopada. Na 17.00 zaprasza Muzeum Mazowieckie w Płocku. Zaproszeni są wszyscy. Będzie można pośpiewać, posłuchać jak śpiewają inni. Zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych „Posłuchaj, Wnuczku…”. Śpiewających gości wieczoru wspierać będzie chór Vox Maiorum Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Występ słowno-muzyczny da także młodzieżowy zespół Santiago z parafii św. Jakuba w Imielnicy. Każdy uczestnik patriotycznego wieczoru otrzyma śpiewniczek z tekstami piosenek i ich krótkimi historiami. Dla wszystkich przewidziany jest poczęstunek – tort w kolorze biało-czerwonym, o smaku śmietanki i wiśni. Wstęp jest wolny.

Kolejną imprezą będzie Podwieczorek Patriotyczny. Po raz siódmy organizuje go Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke. Nie zabraknie harcerzy – z 5 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z Lisewa. Tegoroczny Podwieczorek poświęcony zostanie 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Spotkanie rozpocznie się o 17.00 na placu Starego Rynku, przy pomniku – ławeczce Druha Wacława Milke. Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano śpiewniki z tekstami pieśni patriotycznych, w których będzie miejsce na przybicie okolicznościowej pieczęci. Będą biało-czerwone – wstążeczki, chorągiewki. Całość połączy gawęda o wydarzeniach mających miejsce w Płocku i Polsce w pierwszych dniach września 1939 roku. Będą również marcelinki – ciasteczka w kształcie kapelusza Marceliny Rościszewskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *