Continuum 2020 – można się jeszcze zgłaszać

Trwają zgłoszenia do V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Continuum 2020”

Konkurs ma obecnie zasięg ogólnopolski. Od samego początku jego istnienia ma na celu popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych oraz motywowanie uzdolnionej matematycznie młodzieży do zdobywania wiedzy, a nauczycieli do pracy z pasjonatami matematyki.

Organizowany jest on wspólnie przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku (koordynator części dla szkół średnich) oraz Zespół Szkół Centrum Edukacji im. I. Łukasiewicza (koordynator części dla szkół podstawowych). Od niedawna, oprócz nagród rzeczowych i pieniężnych, laureaci uzyskują również przysłowiowe indeksy na wybrane kierunki studiów prowadzone przez Politechnikę Warszawską.

W pierwszym etapie uczestnicy będą się zmagać z pytaniami zamkniętymi, (test wielokrotnego wyboru), w drugiej części będą również musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania zadań otwartych.

Zapisy przyjmowane będą do 20 grudnia. Warto się jednak pośpieszyć, ponieważ z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia zapisów. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: https://www.pw.plock.pl/Kandydaci/Ogolnopolski-Konkurs-Matematyczny-Continuum-2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *