Prezydent wydał zgodę. Na Winiarach powstanie radioterapia

Prace przy budowie Ośrodka Radioterapii przy Wojewódzkim szpitalu Zespolonym w Płocku mogą się rozpocząć. Prezydent Andrzej Nowakowski po dwóch miesiącach od wmurowania aktu erekcyjnego, wydał decyzję zatwierdzającą do realizacji projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę Ośrodka.

Blisko sześcioletnie starania o budowę nowoczesnego Ośrodka Radioterapii w szpitalu na Winiarach właśnie zakończyły się sukcesem. Ośrodek, którego budowa ruszy już wkrótce zacznie przyjmować pierwszych pacjentów na początku 2021 r.

Ośrodek Radioterapii poprowadzi grupa NU- MED, która w Polsce prowadzi cztery takie placówki: w Katowicach, Zamościu, Tomaszowie Mazowieckim oraz Elblągu. Koszt płockiej inwestycji szacowany jest na około 80 milionów zł. Budynek ma mieć trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną, którą pacjenci będą mogli przemieszczać się między budynkiem głównym Szpitala a Ośrodkiem. Pacjenci skorzystać będą mogli z nowoczesnych metod walki z nowotworem, powstanie tu bowiem pracownia brachyterapii, radioterapii wyposażonej w trzy akceleratory liniowe oraz pracownia medycyny nuklearnej z aparatem PET/CT zapewniającym wykrywanie ognisk rakowych. Inwestor zagospodaruje również przestrzeń wokół budynku, tu zaplanowano budowę podjazdu dla karetek oraz 54 miejsca postojowe. Ośrodek dysponował będzie również łóżkami, tych zaplanowano 42. Wszystkie pokoje do hospitalizacji wyposażone będą w łazienki, a pamiętając o ekologii projektant zaplanował instalację paneli fotowoltaicznych na dachu Ośrodka.

Ośrodek przyjmować ma pacjentów na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *