Przychodnia na Winiarach po remoncie

W szpitalu na Winiarach zakończył się remont przychodni specjalistycznej i poradni podstawowej opieki zdrowotnej. Szpital zyskał nowe, zmodernizowane wnętrza, a także aparaturę i sprzęt medyczny. Remont wykonano dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza – ponad 11 mln zł i z UE – ponad 5,5 mln zł.

Pacjenci szpitali oprócz specjalistycznej opieki potrzebują także bezpiecznego otoczenia i nowoczesnego sprzętu. Dlatego właśnie inwestycje w szpitalach są zawsze tak istotne. Dzięki środkom przyznanym przez samorząd województwa, chorzy w Płockim szpitalu będą mogli dochodzić do zdrowia w komfortowych warunkach, a profesjonalny sprzęt pomoże w szybkiej diagnostyce  

podkreśla Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego.

Prace budowlane prowadzone były w obu budynkach, w których mieszczą się zarówno przychodnia jak i poradnie. Zakres robót obejmował wymiany instalacji sanitarnych i elektrycznych, posadzek, stolarki drzwiowej oraz malowanie ścian. Zmodernizowana została pracownia endoskopowa i RTG, a nowe oblicze zyskała rejestracja ogólna. Powiększona została również poczekalnia dla pacjentów. Dodatkowo po wschodniej stronie budynku powstało nowe wejście do przychodni wraz z podjazdem dla karetek dowożących pacjentów na badania u specjalistów.

Projekt obejmował także zakup specjalistycznej aparatury i wyposażenia. Poradnie zyskały m.in. kardiomonitor, bilirubinometr, inkubator otwarty, cyfrowy aparat RTG z opcją fluoroskopii, aparat USG i KTG, zestaw narzędzi do gabinetu zabiegowego, wideogastroskopy, kabinę ciszy czy diatermię z modułem argonowym.

Na tym jednak nie koniec. Już w pierwszym półroczu 2020 r. szpital zakupi również fotel ginekologiczny, stół zabiegowy, wózki do transportu chorych, aparaty USG, fotele do chemioterapii i wiele innych urządzeń mających wpływ na jakość leczenia i szybką diagnostykę.

Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu „Zakup aparatury i modernizacja infrastruktury Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku AOS i POZ”. Całkowity koszt inwestycji to 17 mln zł, w tym ponad 11 mln zł to środki z budżetu Mazowsza, a ponad 5,5 mln zł – dofinansowanie z UE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *