Sebastian Karaś – spotkanie z Mistrzem Pływania

Sebastian Karaś – jeden z najwybitniejszych polskich pływaków – już w środę będzie gościł w Płocku. Z mistrzem pływania będzie można spotkać się na płockiej Podolance. Na spotkanie zaprasza Rejonowe Płockie WOPR oraz PKN ORLEN.

W trakcie spotkania na pływalni „Podolanka” – początek o godz. 15:30 – Sebastian Karaś opowie o swojej karierze sportowej, drodze do sukcesów, ale również o potrzebie umiejętności pływania oraz podstawowych zasadach treningów pływackich. Mistrzowi będzie można zadawać pytania, a po spotkaniu zrobić wspólne zdjęcie czy otrzymać autograf.

Lista dokonań i osiągnięć Sebastiana jest wyjątkowo długa, jednak na szczególnie uznanie zasługują m.in.:

– przepłynięcie w basenie 96 kilometrów i 850 metrów ustanawiając tym samym rekord Polski w najdłuższym przepłynięciu w basenie 25-metrowym w ciągu doby,

– ustanowienie rekordowego czasu przepłynięcia najdłuższego jeziora w kraju (Jeziorak – 27 km / 5h 44 min)

– ustanowienie rekordów na odcinkach Hel-Gdynia (38 km w dwie strony) oraz w pływaniu ciągłym przez 12 i 24 godziny (54,2 km / 96,7 km),

– pokonanie bez pianki Kanał La Manche (41 km), aktualizując rekord Polski do 8h 48 minut

W 2016 roku wielokrotny mistrz Polski Sebastian Karaś dokonał niemożliwego i pokonał 100-kilometry odcinek łączący Kołobrzeg z duńską wyspą Bornholm w rewelacyjnym czasie 28 godzin i 30 minut przy czym został on pierwszą osobą na świecie, której udała się ta niezwykła sztuka.

Na spotkanie z Sebastianem Karasiem zaproszony jest każdy. Odbędzie się ono w środę, 11 grudnia, na pływalni Podolanka, początek o godz. 15:30.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *