W niedzielę harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju

Mazowiecka Chorągiew ZHP po raz pierwszy organizuje Mazowiecki Zlot Betlejemskiego Światła Pokoju. Odbędzie się on w najbliższy weekend w Płocku. W przedsięwzięciu weźmie udział ponad 500 zuchów, harcerzy i instruktorów w całego województwa. Ostatnim punktem będzie Msza św. w katedrze wraz z ceremonią przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.

Harcerze Betlejemskie Światło Pokoju przekazują od 29 lat. Mimo niesprzyjających warunków politycznych na terenie autonomii Palestyńskiej nie zdarzyło się, by światło, które jest znakiem pokoju i symbolem pojednania między narodami, nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

W ramach Zlotu harcerze obejrzą spektakl „Opowieść Wigilijna” w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, który rozpocznie się o godzinie 16.00 14 grudnia. Natomiast w niedzielę, 15 grudnia o 16.00 wezmą udział we mszy św. w Katedrze, w trakcie której Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przekazane mazowieckim zuchom, harcerzom i instruktorom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *