Dlaczego zamordowali? Ustala prokurator [FILM]

Trzech młodych mężczyzn zatrzymali płoccy policjanci. Są podejrzani o zabójstwo 20-latka. Przyznali się do postawionych im zarzutów, jednak każdy inaczej opisuje swój udział w morderstwie.

materiał KMP w Płocku

Tragedia rozegrała się w poniedziałek, 27 stycznia, wieczorem. Rodzina we wtorek sprawę zaginięcia zgłosiła na policję. Dość szybko okazało się, że chodzi o porwanie i zabójstwo. Szybko udało się zatrzymać trzech płocczan w wieku 18, 20 i 24 lata

materiał KMP w Płocku

Zamordowany 20-latek pracował w jednym z płockich lokali jako dostawca pizzy. 27 stycznia dostarczył ją we wskazane miejsce, okazało się, że była tam zastawiona na niego pułapka. Został obezwładniony i wrzucony do bagażnika samochodu. Późnym wieczorem w lesie w okolicach Okalewa – przy trasie Rypin – Sierpc został zamordowany. Jego zwłoki sprawcy wrzucili do dołu, przysypali wapnem, zakopali. Następnie ziemię polali jeszcze jakąś substancją.

materiał KMP w Płocku

Zgromadzany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie wszystkim trzem mężczyznom zarzutu popełnienia zbrodni zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie i zarzuty z pozbawieniem ofiary wolności. Wszyscy trzej przyznali się do udziału w uprowadzeniu 20-latka, do udziału w dalszych zdarzeniach, natomiast każdy z nich odmiennie opisuje przebieg czynności związanych z pozbawieniem życia ofiary. Motywy tej zbrodni ustala płocka prokuratura. Sprawcom grozi dożywocie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *