Zatrzymania w sprawie posiadania i handlu narkotykami.

Płoccy policjanci zatrzymali trzy osoby w związku z posiadaniem i handlem narkotykami. Wobec zatrzymanej kobiety i 22-latka zastosowano dozór policyjny, natomiast trzeci z zatrzymanych (28 lat) został tymczasowo aresztowany.

Ustalenia operacyjne płockich policjantów doprowadziły do zatrzymania we wtorkowy poranek 22-latka na terenie Torunia. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli blisko 100 gramów suszu konopi indyjskich. Trwające w tym czasie czynności policjantów zajmujących się przestępczością narkotykową, doprowadziły ich pod adresy zamieszkania kolejnych osób związanych z posiadaniem i handlem narkotykami.

Tym razem byli to mieszkańcy Warszawy. Kobieta i mężczyzna. W mieszkaniu 25-latki policjanci zabezpieczyli marihuanę, natomiast w mieszkaniu 28-letniego mężczyzny blisko 300 gramów marihuany oraz kilkadziesiąt gramów ekstazy. W trakcie czynności zatrzymany mężczyzna zaoferował policjantom kilkadziesiąt tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Po przedstawieniu zarzutów, wobec 22-latka i 25-latki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Trzeci z zatrzymanych w związku z posiadaniem oraz handlem narkotykami i zaoferowaną łapówką został tymczasowo aresztowany.


mł. asp. Marta Lewandowska
Komenda Miejska Policji w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *