Głośne Siema!! w Powiecie Płockim [FOTO]

Grali, śpiewali, tańczyli, gotowali, pływali i… Tak można wymieniać i wymieniać. Wszystko w jednym celu, by zebrać jak najwięcej pieniędzy na pomoc dzieciakom. Bo taki był cel tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I choć jeszcze nie oficjalnie, to wiadomo już, że padł kolejny rekord. Powiat Płocki nie zawiódł.

Pomysłów co licytować i co zrobić było mnóstwo. Każda gmina przygotowała atrakcje dla mieszkańców. Wiele ciekawych przedmiotów do licytacji. A mieszkańcy odwdzięczyli się hojnością.

W sztabie w Drobinie licytowano np. dzień w fotelu wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego, dzień w fotelu Starosty Płockiego, a także przejażdżkę „starym fiatem MO”. W sumie wylicytowano ponad 11 tysięcy zł.

W Słupnie również działo się wiele. W przeddzień finału WOŚP odbył się I Bal Przedsiębiorców Gminy Słupno. Tu jednym z punktów była licytacja na rzecz Orkiestry. Fanty były najróżniejsze, ale tym najważniejszym była piłka z autografem Szymona Marciniaka, którą wylicytowano za …10 000 zł! W sumie w sztabie w Słupnie zebrano ponad 65 tysięcy zł.

Radzanowo również pobiło swój ubiegłoroczny rekord. Udało się zebrać ponad 50 tys. zł. Podobną kwotę zebrano w sztabie w Małej Wsi.

W sztabie w Bodzanowie przygotowania do finału były bardzo intensywne, bo i pomysł oryginalny. Zaproszono gwiazdy na wyjątkowy koncert. Była ABBA, Danuta Rinn, Maryla Rodowicz, zespół Weekend czy na finał Zenek Martyniuk. A w rzeczywistości w gwiazdy wcielili się mieszkańcy gminy i pracownicy gminnego urzędu. Zabawa była przednia. Efekt – ponad 50 tys. zł.

Rekordy pobite, trwa liczenie zebranych pieniędzy, kończą się licytacje. Jedno jest pewne – udało się kolejny raz zrobić coś wyjątkowego. Brawo Wy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *