Jacek Ozdoba wiceministrem?

Jacek Ozdoba – poseł klubu PiS związany z Solidarną Polską – najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu zostanie nowym członkiem rządu. Poseł naszego okręgu ma otrzymać tekę wiceministra w resorcie klimatu. Zajmie on miejsce Sławomira Mazurka, odwołanego kilka dni temu przez premiera.

Jacek Ozdoba jako działacz Polski Razem w 2014 uzyskał mandat radnego Warszawy z listy PiS. Był autorem największej liczby interpelacji w sprawie reprywatyzacji. Pełnił funkcję sekretarza klubu PiS. W wyborach samorządowych w 2018 jako lider okręgowej listy PiS do Rady m.st. Warszawy otrzymał 8628 głosów, uzyskując reelekcję. Był członkiem Komisji Rewizyjnej, Komisji Ochrony Środowiska oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

W 2015 bez powodzenia kandydował do Sejmu. W latach 2015–2018 był doradcą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. W 2016 jako przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości został powołany w skład Rady Głównej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym. W 2018 był rzecznikiem sztabu kandydata PiS na prezydenta m.st. Warszawy Patryka Jakiego.

Zasiadał w radzie krajowej Polski Razem, a od 2017 (po jej przekształceniu) w zarządzie krajowym Porozumienia. W 2019 został wykluczony z tej partii. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku, jako kandydat Solidarnej Polski został wybrany na posła na Sejm z okręgu płockiego z listy PiS. Zdobył 17873 głosy. Po wyborach przystąpił do Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *