Od wtorku w Płocku elektryczna hulajnoga

Już we wtorek, 14 stycznia, na ulicach Płocka pojawią się hulajnogi elektryczne. To prezent dla mieszkańców na Nowy Rok – modne i ekologiczne pojazdy dostępne na minuty – zachęca blinkee.city, firma, która je tu sprowadza.

materiały prasowe blinkee.city

Płock będzie 28 miastem w Polsce, w którym pojawią się hulajnogi elektryczne. Jednoślady będą dostępne od 14 stycznia, przez cały rok, w centralnych punktach miasta. Operator będzie dostosowywał strefy do oczekiwań użytkowników. W czasie zimy, jeśli spadnie śnieg, hulajnogi mogą być okresowo magazynowane i wprowadzane do użytkowania po zamianie pogody.

Jak to działa?

Wystarczą trzy proste kroki, by skorzystać z jednośladów: pobierz, zaakceptuj, zarezerwuj.

materiały prasowe blinkee city

Należy zainstalować aplikację dostępną na Androida i iOS-a, zarejestrować się, przeczytać oraz zaakceptować regulamin. W aplikacji każdy użytkownik może sprawdzić, gdzie jest najbliższy jednoślad. Po wyborze hulajnogi urządzenie będzie zarezerwowane przez 15 minut. Hulajnogi są jednoosobowe, mają ograniczenie do 25 km/h, światła LED z przodu
i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce – elektryczny oraz intuicyjny. Korzystać z usługi mogą osoby pełnoletnie z uprawnieniami. Szczegóły rejestracji dostępne są na stronie http://www.blinkee.city.

Ile kosztuje?

Na koszt jazdy hulajnogą składa się opłata startowa 2,50 zł oraz opłata minutowa za jazdę 0,49 zł, a za postój 0,09 zł. Szczegóły i zasady korzystania usług znajdują się na stronie www.blinkee.city.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *