Powiat Płocki łapie Wiatr w żagle. Po raz kolejny zagra z WOŚP

W niedzielę, 12 stycznia, odbędzie się już 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
Tradycyjnie Powiat Płocki także włącza się w akcję.

W wielu miejscach przygotowano mnóstwo atrakcji: koncertów, wspólnych zabaw, sportowych rywalizacji, licytacji a wolontariusze będą zbierać pieniądze do orkiestrowych puszek. Z pewnością w gminach będzie gwarno i radośnie. Do wylicytowania w gminnych sztabach będzie m.in. przepiękne rękodzieło wykonane przez pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej, nie zabraknie również atrakcyjnych gadżetów powiatowych. Starosta Płocki Mariusz Bieniek zaoferował natomiast bardzo lubiany “dzień w fotelu Starosty”.

Co będzie działo się w gminach?

Gmina Bielsk
Na 28 Finał WOŚP zaprasza sztab nr.914 Gminnego Ośrodka Kultury w Bielsku, gdzie od godz.14:30 do chwili ogłoszenia wyników tegorocznej zbiórki, zaplanowano blok artystyczny z udziałem dzieci z gminnych przedszkoli i szkół. Nie zabraknie także koncertu orkiestry dętej OSP Bielsk, jak również licznych licytacji gadżetów WOŚP i przedmiotów od prywatnych darczyńców oraz kiermaszu. Finał zakończy się światełkiem do nieba. W tym roku będą to zimne ognie.

Gmina Bodzanów
Tu wspólna zabawa rozpocznie się już o 8:00 Off Roadowymi zmaganiami. Start imprezy zaplanowano w parku przy stawie, następnie uczestnicy spotkają się o godz. 16:30 w świetlicy w Gąsewie, gdzie licytować będą motoryzacyjne gadżety. Na godz. 17:00 natomiast zaplanowano koncert gwiazd i wspólną zabawę w Szkole Podstawowej w Bodzanowie, a między godz.8:00 a 16:00 będzie można skorzystać z dodatkowej atrakcji, czyli Rejsu po Wiśle motorówką w Kępie Polskiej.

Gmina Brudzeń Duży
W zbiórkę angażuje się tu 22 Drużyna Harcerska w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Brudzeniu Dużym pod wodzą opiekuna Moniki Chmielewskiej. W piątek harcerki odwiedzą m.in. Urząd Gminy gdzie będą zbierać fundusze. W Sikorzu zbiórkę również poprowadzą harcerze pod wodzą Mariusza Łakomskiego, a w Siecieniu w piątek i niedzielę WOŚP wesprą uczniowie Szkoły Podstawowej.

Gmina Bulkowo
W hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bulkowie 28 Finał WOŚP rozpocznie się o godz. 15:10 wówczas to wystąpią: zespół muzyczny AKORD, dzieci ze szkół, Agata Pijankowska z zespołem “Jeszcze się żagiel bieli”, odbędzie się także recital Natalii Pęcherzewskiej oraz licytacje. Na godz. 18.00 zaplanowano występ Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów i ponownie występ Agaty Pijankowskiej. O godz. 19.00 odbędzie się występ zespołu THE BROTHERS i ogłoszone zostaną wyniki zbiórki.

Miasto i Gmina Drobin
18 raz zagra w tym roku WOŚP w Drobinie. O godz. 15.00 zaplanowano uroczyste otwarcie 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w hali MOKSiR w Drobinie. Kilka minut później zaplanowano pierwszy występ, a będzie to Orkiestra OSP Drobin, następnie prezentować będą się uczniowie SP w Łęgu Probostwie, a tuż po nich wystąpi raper ALAN, ALAN. O godz. 15:50 zaplanowano kolejny występ uczniów, tym razem z SP w Drobinie. Po godz. 16:00 odbędą się animacje i konkursy oraz kolejne występy gości: CIĘŻKI POP, MAVERS, NIEPOWTARZALNI, SMASH oraz MACZO. Wśród dodatkowych atrakcji zaplanowano fotobudkę, szczudlarzy, zjeżdżalnię, pokaz militariów i motocykli, a także loterie, aukcje i kącik zabaw dla maluchów.

Miasto i Gmina Gąbin
Wydarzenia związane z 28 Finałem WOŚP rozpoczną się już w sobotę 11 stycznia. W hali sportowej zaplanowano Turniej Tenisa Stołowego, którego organizatorem jest Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin oraz klub sportowy MUKS Beinternactive Gąbin. Początek o godzinie 9:00. Kolejnym wydarzeniem sportowym będzie VII Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków. Początek zmagań w dniu Finału o godzinie 8:30 w hali sportowej. O godzinie 16:45 w sali OSP Gąbin rozpocznie się koncert. Organizator – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie przygotował dla uczestników szereg atrakcji. W programie oprócz występu Orkiestry Dętej OSP Gąbin, zespołów tanecznych z MGOK w Gąbinie, zespołu RanDevu zaplanowano licytację gadżetów, występ grup ze Szkoły Podstawowej w Gąbinie i zespołu Voyager Music.

Gmina Łąck
Piętnastu wolontariuszy zbierać będzie fundusze z przeznaczeniem na WOŚP już w piątek na terenie Szkoły Podstawowej w Łącku oraz w niedzielę przed i po mszy Św. w Łącku, Sendeniu oraz Korzeniu.

Gmina Mała Wieś
Jasełka, licytacje, pokaz ratownictwa oraz pierwszej pomocy w wykonaniu OSP Mała Wieś, pokaz tańca, występ chóru ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi oraz przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi – to część atrakcji, jakie czekać będą na tych, którzy niedzielny, 28 Finał WOŚP spędzą w hali sportowej w Małej Wsi, a wszystko to przeplatane licytacjami. Gwiazdą wieczoru będzie tu Piotr Kwiatkowski uczestnik programu The Voice of Poland. Na zakończenie wieczoru zaplanowano światełko do nieba w wykonaniu Próbnej Gromady Zuchowej przy Szkole Podstawowej w Podgórzu. Dodatkowo w programie: loterie, malowanie twarzy, stoisko strażackie, kiermasz książki używanej oraz kawiarenka. Początek o godz. 15:00.

Gmina Radzanowo
Finał rozpocznie się 12 stycznia o godz. 15:00 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Radzanowie. W programie występy utalentowanych dzieci i młodzieży z gminnych szkół, występ chóru seniorów Złota Jesień, grup tanecznych i wokalistów Centrum Kultury i Sportu oraz koncert Zespołu ADHD. Dodatkowo zaplanowano animacje i zabawy z grupą „Bawidełko”, słodkie poczęstunki, kiermasz książek używanych, loterie i sprzedaż gadżetów. Wolontariuszy będzie można spotkać na terenie Gminy Radzanowo już od godz. 9:00.

Gmina Słubice
Liczne atrakcje proponuje także Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach. Będzie można tu bawić się podczas występów zespołów: D`drzwi, Super Stars, Wielkiej Orkiestry Dziecięcej „Czerwone Serduszko” ze Szkoły Podstawowej w Słubicach, Orkiestry Dętej O.S.P. w Słubicach wystąpią także zespół Teraz My, Alter Ego, Małe Studio Piosenki G.O.K. w Iłowie, Zespół Ludowy „Grzybowianki” oraz „Grzybowianki i Grzybowiacy” Zespół Ludowy im. Cecylii Milczarek. Start o 13:30

Gmina Słupno
W niedziele na Orliku w Słupnie o godz. 16:00 zaplanowano Bieg Charytatywny na 3 km „Policz się z cukrzycą”, natomiast od godz. 17:00 na hali przy Szkole Podstawowej w Słupnie odbędą się licytacje i część artystyczna w wykonaniu dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej oraz Gminnego Ośrodka Kultury, a także występ Orkiestry Dętej.
W sobotę 11 stycznia natomiast konto WOŚP zasili także zbiórka, która zorganizowana zostanie podczas I Balu Przedsiębiorców Gminy Słupno. Atrakcją wieczoru będzie tam koncert Trzech Tenorów: Mariusza Ruty, Mirosława Niewiadomskiego oraz Bartosza Kuczyka.

Gmina Stara Biała
Tu Finał WOŚP odbywał się będzie w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach. 12 stycznia moc atrakcji czekać będzie na wszystkich którzy między godz. 11:00 a 16:00 zechcą spędzić wspólnie czas i wesprzeć zbiórkę. Zaplanowano m.in. przedstawienie „W krainie bajek” w wykonaniu uczniów klas pierwszych, przedstawienie „Mały Książę” w wykonaniu Koła Teatralnego, Bieg Mikołajów zakończony gorącą grochówką, a także pokaz Judo i Tańca. Na gości czekać będą dodatkowo: stół wiejski, kawiarenka, popcorn, kiermasz rękodzieła, antykwariat, loteria fantowa, malowanie twarzy, zdjęcia z Myszką Miki oraz kącik zdrowia.

Gmina Staroźreby
Sztab przy Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze wspierać będzie 25 wolontariuszy, a Finał odbywał się będzie przez 2 dni, 11 stycznia (sobota) w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Staroźrebach i 12 stycznia (niedziela) w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze. W programie: w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Staroźrebach: 11:00-14:00 – Turniej Piłki Nożnej o „Puchar Wójta Gminy Staroźreby”, 14:00- 15:40: malowanie twarzy, stoiska z kawą, herbatą, ciastem, kanapkami, piernikami, ponadto fotobudka, pokaz wozów bojowych OSP Staroźreby oraz występy: Zespołu Śpiewaczego – „Staroźrebianki”, Zespołu „The Voice Orkiestra”, Orkiestry Dętej ze Staroźreby, chórów szkolnych – ZSP Staroźreby, SP Nowa Góra, występ solistki – uczennicy V LO w Płocku, występ Klubu Karate działającego przy ZSP w Staroźrebach oraz występ solisty – ucznia V LO w Płocku. 12 stycznia natomiast w sztabie przy Szkole Podstawowej im. Z. Dłużniewskiego w Nowej Górze o godz.15:30 wystąpią Mali Tancerze z Nowej Góry a po nich The Brothers, 16:30 to czas na Familiadę, a około 17:00 wystąpi The Voice Orkiestra, po niej Orkiestra Dęta ze Staroźreb, następnie KGW „Teodorki” oraz Chóry Szkolne: ZSP Staroźreby i SP Nowa Góra. Około 19:30 przewidziano licytację. Ponadto nie zabraknie: malowania twarzy, loterii, stoisk z ciastem, kawą, herbatą oraz przejażdżek wozem technicznym OSP Nowa Góra.

Miasto i Gmina Wyszogród
Finał WOŚP w Wyszogrodzie wystartuje o godz. 15:00. Na początek przywita wszystkich Orkiestra Dęta OSP Rębowo, następnie zaplanowano występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wyszogrodzie i pierwszą licytację. Przed zgromadzoną publicznością prezentować będą się: dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rębowie, Kobylnikach i Wyszogrodzie oraz grupy animatorów. Ponadto na Orkiestrowej scenie zaprezentuje się młodzież z Zespołu Szkół Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie oraz Grupa „ Mavilena”, a także uczniowie Liceum im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Tuż przed światełkiem do nieba zaplanowano natomiast show Grzegorza Szymańczaka. Występy przeplatane będą licytacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *