Wiemy gdzie będzie się ścigał Robert Kubica [FILM]

Robert Kubica nadal będzie się ścigał. Sezon 2020 Formuły 1 spędzi w Alfa Romeo Racing, a PKN Orlen będzie tytularnym sponsorem zespołu.

W sporcie podobnie jak w biznesie, bardzo ważna jest konsekwencja. Kiedy w ubiegłym roku wspieraliśmy powrót Roberta Kubicy do Formuły 1, wiedzieliśmy, że tworzymy historię sportu, ale też otwieramy nowy rozdział w historii marki ORLEN. Miniony sezon przerósł nasze oczekiwania w kontekście korzyści uzyskiwanych dzięki obecności w najbardziej prestiżowych wyścigach świata. Sama wartość ekspozycji naszego logotypu po 16 wyścigach przekroczyła 110 mln zł, znacząco zwiększyliśmy również zyski sieci detalicznej. Budowa globalnej rozpoznawalności marki pozwoliła nam też na rozpoczęcie procesu co-brandingu, w ramach którego docelowo wszystkie europejskie stacje naszej sieci mają działać pod jednym szyldem. Dziś robimy kolejny ważny krok na tej drodze wiążąc się z zespołem o olbrzymiej tradycji i historii. Naszym ambasadorem pozostaje Robert Kubica, niezmiennie lubiany, jeden z najszybszych kierowców świata

mówi Daniel Obajtek prezes PKN ORLEN

Robert Kubica w nowym zespole będzie kierowcą testowym i rozwojowym. To nie wszystko, bo w ramach współpracy PKN ORLEN i zespołu Alfa Romeo zajmą się szkoleniem młodzieży. Wszystko w ramach Orlen Akademii Kartingowej, którą prowadzi Sauber Motorsport. Dołączy do niej trzech młodych kierowców z Polski.

Nasza współpraca z PKN ORLEN dotychczas układała się świetnie i cieszę się, że zostajemy razem na kolejny sezon. Zaczynam nowy rozdział w karierze dołączając do Alfa Romeo Racing ORLEN. To zespół, który zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i miło będzie zobaczyć znajome twarze, które pamiętam jeszcze z Hinwil. Czas i okoliczności się zmieniły, ale jestem przekonany, że determinacja i głód sukcesu pozostaną niezmienne. Liczę, że moje doświadczenie pozwoli nam wspólnie wykorzystać szanse, które czekają w nadchodzącym sezonie.

zapewnia Robert Kubica

Wracając do F1. PKN ORLEN będzie sponsorem tytularnym. Oznacza to, że logotyp koncernu znajdzie się w oficjalnej nazwie zespołu, i w w oficjalnej komunikacji zespołu będzie używana nazwa Alfa Romeo Racing Orlen. W ramach umowy logotyp Koncernu pojawi się na bolidach zespołu, m.in. na tylnym i przednim skrzydle, obręczy halo, lusterkach oraz na sekcjach bocznych. Widoczny będzie także na klatce piersiowej i plecach kombinezonów oraz w trzech miejscach na kaskach wszystkich kierowców. Dodatkowo znajdzie się na odzieży mechaników i personelu zespołu oraz na transporterach, wnętrzu garażu i motorhome.

Umowa przewiduje też większe niż do tej pory, zaangażowanie kierowców i członków zespołu w działania eventowe Orlenu.

Przypomnijmy, w sezonie 2019 Robert Kubica startował w barwach zespołu Williams.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *