Już 22 lutego uroczystości w nowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W tym roku przypada 90 – lecie przybycia siostry Faustyny Kowalskiej do klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku i 89. rocznica pierwszego Objawienia Jezusa Miłosiernego.

22 lutego 1931 roku w Płocku, siostrze Faustynie objawił się Jezus i poprosił o namalowanie obrazu według otrzymanej wizji. Jak co roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku odbędą się uroczystości. W tym roku będą jednak wyjątkowe. W sobotę, 22 lutego o godzinie 12.00, po raz pierwszy pielgrzymi z różnych stron Polski zgromadzą się w nowobudowanej świątyni na wspólnej Mszy Świętej. Będzie jej przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera, a o godzinie 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia do wzięcia udziału w uroczystościach w miejscu pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego oraz do nawiedzenia naszego Sanktuarium. Zgromadzeni w tym szczególnym miejscu, wołajmy razem ze św. Siostrą Faustyną: „Jezu, ufamy Tobie!”.

zapraszają Ks. Tomasz Brzeziński, Rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku
i Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku

fot faustyna.pl

Przypomnijmy, sanktuarium zostało erygowane 30 kwietnia 2000 roku, w miejscu objawień Jezusa Miłosiernego. W klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku Pan Jezus poprosił Siostrę Faustynę o namalowanie Jego obrazu według wzoru, jaki ukazał jej w wizji 22 lutego 1931 roku, a następnie o ustanowienie święta Bożego Miłosierdzia. Dlatego to miejsce jest tak niezwykle ważne nie tylko dla czcicieli Bożego Miłosierdzia, ale i dla całego Kościoła.

Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku przybywa coraz więcej pielgrzymów z Polski i ze świata. Stąd konieczność budowy nowej świątyni z zapleczem dla pielgrzymów.

W 2015 roku po ukończeniu prac przygotowawczych, m.in. czasochłonnych badań archeologicznych, siostry rozpoczęły rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Architektem nowego obiektu, obejmującego świątynię i zaplecze dla pielgrzymów, jest Jacek Jaśkowiec, a nad jego realizacją czuwa kierownik budowy mgr inż. Jacek Dobrzyński. Prace zostały podzielone na cztery etapy:

Pierwszy obejmował wykonanie fundamentów, ścian piwnic, stropów nad piwnicami kościoła i domu pielgrzyma oraz odtworzenie zabytkowego pieca chlebowego. Te prace zostały zrealizowane w 2015 roku.

Drugi etap obejmował wykonanie konstrukcji żelbetowej części kościoła zawierającej nawę główną oraz prezbiterium. W 2016 roku wykonano ściany, filary i wszystkie stropy.

Na lata 2017-2019 zaplanowano trzeci etap realizacji obejmujący wykonanie pozostałej części konstrukcji żelbetowej kościoła, konstrukcji domu pielgrzyma, wszystkich prac związanych z elewacją oraz dachem.

Czwarty etap to już wszystkie prace wykończeniowe, instalacyjne i zagospodarowanie terenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *