Koncert walentynkowy z piosenkami Anny German

14 lutego o godz. 18 Dom Darmstadt (Stary Rynek 8) zaprasza na recital “Echa miłości – wspomnienie o Annie German” w wykonaniu Beaty Marczewskiej (śpiew), Adama Snopka (fortepian) oraz Jakuba Łępy (saksofon). Wydarzenie poprowadzi Grzegorz Kwas. Bilety w cenie 40 zł dostępne są w przedsprzedaży w Bileterii POKiS (Jakubowskiego 10), w cenie 50 zł w dniu koncertu w Domu Darmstadt.

„Echa miłości” to poświęcony wybitnej piosenkarce sceny muzycznej – Annie German. Recital składa się z fragmentów wspomnień męża Anny, które przenoszą widza w klimat kolejnych piosenek, wykonywanych przez Beatę Marczewską przy akompaniamencie i w aranżacjach Adama Snopka i Jakuba Łępy. Nie zabraknie piosenek sztandarowych, np. „Człowieczy los”, „Tańczące Eurydyki”, czy „Greckie wino” oraz wielu innych przepięknych i wyjątkowych utworów znakomitej artystki, które idealnie wpisują się w atmosferę święta zakochanych.

Anna German nie śpiewa już dla nas od przeszło 20 lat, lecz jej liryczny sopran i nastrojowe piosenki wciąż pozostają w naszej pamięci. Na scenie debiutowała w 1960 we wrocławskim „Kalamburze”. Na Festiwalu w Sopocie zdobyła II nagrodę za wykonanie utworu „Tak mi z tym źle”. Po festiwalu w Opolu w 1964 r., gdzie wykonała piosenkę „Tańczące Eurydyki”, cała Polska mówiła o zjawisku, jakim stała się Anna German. Nagrała w sumie 12 płyt, koncertowała w kraju i za granicą: we Włoszech, USA, Wielkiej Brytanii, ZSRR, NRD, CSRS, Kanadzie, Australii. W 1966 r. podpisała kontrakt z włoską firmą fonograficzną CDI, co w tamtych czasach było czymś wyjątkowym dla artysty zza „żelaznej kurtyny”.

Pasmo jej sukcesów we Włoszech przerwał tragiczny wypadek samochodowy, który na 3 lata wyeliminował ją z czynnego życia. Nie pokazywała się publicznie, nie występowała, nie śpiewała. Na estradę powróciła w 1970 roku piosenką „Człowieczy los”, za która na KFPP w Opolu w otrzymała nagrodę publiczności. W następnych latach skomponowała 10 pieśni do Oratorium Oświęcimskiego, napisała książkę pt. „Wróć do Sorento” oraz zagrała w filmie Andrzeja Wajdy „Krajobraz po bitwie”. Ostatnie jej recitale odbyły się w Teatrze Żydowskim jesienią 1980 roku. Wtedy nastąpił nawrót choroby. Dwa lata później zmarła w wieku 46 lat.

14 lutego o godz. 18 Dom Darmstadt (Stary Rynek 8) zaprasza na recital “Echa miłości – wspomnienie o Annie German. Bilety w cenie 40 zł dostępne są w przedsprzedaży w Bileterii POKiS (Jakubowskiego 10), w cenie 50 zł w dniu koncertu w Domu Darmstadt (Stary Rynek 8).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *