Luty w POKiS zapowiada się atrakcyjnie

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na lutowe wydarzenia kulturalne. Spektakle „Był gdzieś haj taki kraj. Była gdzieś taka wieś” i „Królestwo Wszechwanny”, Giełda Płyt Winylowych ze specjalnym stoiskiem dla miłośników Skaldów, recital „Echa miłości – wspomnienie o Annie German”, koncert Smolik / Kev Fox, spotkanie dyskusyjne „Miasta śmierci”, otwarcie wystawy fotograficznej Tadeusza Rolke „Lekcja pamięci”, koncert EABS (Electro – Acoustic Beat Sessions), turniej breaking King of Style / Polish Breaking League 2020 Płock. To tylko część z przygotowanego wachlarza wydarzeń kulturalnych w lutym.

Grupa teatralna „Persona” POKiS wraz z Mariuszem Pogonowskim zaprasza na przedstawienia. 9 lutego o godz. 11 grupa zaprezentuje interpretację dzieł Stefana Themersona, które pozwoliły stworzyć bajkę „Był gdzieś haj taki kraj. Była gdzieś taka wieś”. Tytuł spektaklu to dwa wiersze Stefana Themersona, które są przykładem idealnej kompozycji słowa, ilustracji i typografii oraz zabawy językiem. Zapraszamy wszystkie dzieci na zabawę z twórczością Themersona. Natomiast 24 lutego o godz. 19 będzie okazja do obejrzenia drugiego spektaklu „Królestwo Wszechwanny”, co umożliwi widzom zapoznanie się z twórczością Hanocha Levina, który jest jednym z najważniejszych dramaturgów i ludzi teatru w Izraelu. Autor dramatów, opowiadań, piosenek, wierszy i książek dla dzieci. Twórca oryginalnego języka i świata teatralnego, przez jednych uwielbiany, przez innych krytykowany za zbyt wulgarne środki ekspresji. Grupa Teatralna „Persona” POKiS zaprasza na spektakle do sali 3.16 w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki (Jakubowskiego 10). Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza 11 lutego w godz. 16-20 wszystkich miłośników starych płyt na kolejną edycję Płockiej Giełdy Winylowej, która odbędzie się w “Piwnicy” POKiS (Jakubowskiego 10). Wystawcy z Płocka i okolic zaprezentują swoje obszerne kolekcje – tysiące czarnych krążków, dziesiątki gatunków muzycznych. Podczas tej edycji organizatorzy przygotują specjalne stoisko dla miłośników Skaldów. Wstęp na Giełdę jest bezpłatny.

14 lutego o godz. 18 Dom Darmstadt (Stary Rynek 8) zaprasza na recital “Echa miłości – wspomnienie o Annie German” w wykonaniu Beaty Marczewskiej (śpiew), Adama Snopka (fortepian), Jakuba Łępa (saksofon). Wydarzenie poprowadzi Grzegorz Kwas. Recital jest poświęcony wybitnej piosenkarce sceny muzycznej – Annie German. Program składa się z fragmentów wspomnień męża Anny, które przenoszą widza w klimat kolejnych piosenek. Nie zabraknie zarówno piosenek sztandarowych, np. „Człowieczy los” czy „Tańczące Eurydyki”, jak również nowych aranżacji mniej znanych utworów. Bilety w cenie 40 zł dostępne są w przedsprzedaży w Bileterii POKiS (Jakubowskiego 10), w cenie 50 zł w dniu koncertu w Domu Darmstadt (Stary Rynek 8).

W lutym przyszedł czas na kolejne dwa z 20 koncertów na 20-lecie POKiSu. Po tłumnie obleganym pierwszym występie z listy, którą otworzył wyjątkowy Artysta Ralph Kaminski – przyszła pora na drugi koncert. Zapraszamy na występ polsko-brytyjskiego duetu Smolik / Kev Fox, który odbędzie się 14 lutego 2020 roku o godz. 19 w sali koncertowej POKiS im. Themersonów. Artyści pojawią na deskach POKiSu w ramach cyklu Alterstacja. Ostatnie bilety są jeszcze dostępne w cenie 40 zł na bilety.pokis.pl oraz w Bileterii POKiS (Jakubowskiego 10).

Jako trzeci zagości EABS, czyli Electro-Acoustic Beat Sessions, który pojawi się 28 lutego o godz. 19 w sali koncertowej POKiS im. Themersonów. Artyści wystąpią w ramach cyklu Kawiarnia Jazzowa. EABS to wrocławska grupa grająca jazz wyrosły z ducha hip-hopu. Do Płocka przyjedzie ze swoim nowym materiałem pt „Slavic Spirits”, gdzie główną inspiracją stała się sławna “słowiańska melancholia”, którą zespół starał się odszukać we własnym DNA. Bilety na koncert w cenie 30 zł dostępne na bilety.pokis.pl oraz w Bileterii POKiS (Jakubowskiego 10).

Wszystkich miłośników podróży i rodzinnych opowieści Dom Darmstadt (Stary Rynek 8) zaprasza 17 lutego o godz. 18 na pokaz slajdów w ramach Klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika „Dwie dekady na bezdrożach Spitsbergenu. Opowieść o rodzinnej pasji Michalskich” z komentarzem Oli Hołdy-Michalskiej oraz Krzysztofa Michalskiego. Pokaz odbędzie się w ramach VII Festiwalu Zorzy Polarnej w Płocku we współpracy ze Stowarzyszeniem TRAKT. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na kolejną multimedialną prelekcję dr Andrzeja Dorobka pt „Woodstock Off the Record: Odsłona II”, która odbędzie się 20 lutego o godz. 18 w sali Kina za Rogiem (Jakubowskiego 10). W rolach głównych The Charlatans, Steppenwolf, Iron Butterfly. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dom Darmstadt (Stary Rynek 8) zaprasza wszystkich fanów polskiego fotoreportażu i fotografii humanistycznej na otwarcie wystawy fotograficznej Tadeusza Rolke „Lekcja pamięci”, której wernisaż odbędzie się 21 lutego o godz. 18. Fotografie Tadeusza Rolke powstały w 16 miejscowościach Podlasia: Brańsku, Bzurach, Goniądzu, Grajewie, Jasionówce, Jedwabnem, Kolnie, Przytułach, Radziłowie, Rajgrodzie, Skajach, Stawiskach, Suchowoli, Szczuczynie, Wąsoszu, Wiźnie, zimą 2015 roku i wczesną wiosną 2016 roku. Inspiracją do ich wykonania stał się tekst Mirosława Tryczyka „Twarde sumienie”, opublikowany w kwartalniku „Karta” numer 85/2015. Ekspozycję będzie można oglądać do 27 marca 2020. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

22 lutego o godz. 12 również Dom Darmstadt (Stary Rynek 8) będzie gościć dr Mirosława Tryczyka, który poprowadzi spotkanie dyskusyjne „Miasta śmierci”. Dr Mirosław Tryczyk jest doktorem nauk humanistycznych, autorem książki „Między imperium a świętą Rosją”, a także ​artykułów i tekstów poświęconych problematyce historii myśli społeczno-politycznej, sztuce ikony oraz etyce. Laureat wielu nagród, w tym dla najlepszych absolwentów uczelni wyższych w VI konkursie pod patronatem Procter&Gamble Polska. Wielki miłośnik słowiańskiego wschodu. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Pracownia Działań Twórczych Kolor i Forma (Galeria Wisła, I piętro) zaprasza 21 lutego w godz. 16-18 oraz 22 lutego w godz. 12-14 i 15-17 na Artystyczny Weekend w Galerii Wisła pt. „Rodzinne Sztukowanie – maski karnawałowe”. Z okazji trwających zimowych balów, zabaw i maskarad karnawałowych będziemy tworzyć maski karnawałowe. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona (Zapisy pod numerem tel. 532 744 160).

Zwieńczeniem kulturalnych wrażeń w POKiSie będzie turniej breaking „King of Style / Polish Breaking League 2020 Płock”, który jest częścią Polish Breaking League. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza 29 lutego od godziny 11.30 wszystkich Młodych bboys i bgirls, którzy stoczą bitwy w sali widowiskowej POKiS (Jakubowskiego 10) w kategoriach do lat 8 /12 /16. Uczestnicy będą walczyć nie tylko o zajęcie pierwszego miejsca, ale też o punkty w klasyfikacji generalnej w lidze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *