PSS Zgoda Płock laureatem konkursu. Nagrodę wręczał prezydent Duda

Laureaci konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę, w absolutnej większości są to zakłady, które święcą sukcesy, bardzo dobrze działają, są zakładami nowoczesnymi, w których często postępują procesy innowacyjności, badań i rozwoju, wprowadzania nowoczesnych rozwiązań – podkreślał Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia wyróżnień w XII edycji konkursu. Akcentował, że w tym konkursie kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy.

– To jest nagroda, która pokazuje nowoczesną stronę polskiej gospodarki, to są nowoczesne przedsiębiorstwa, w których są przestrzegane zasady prawa pracy

– zaznaczył Prezydent.

Wśród siedemnastu wyróżnionych firm znalazła się „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Zgoda” w Płocku.

foto Kancelaria Prezydenta RP

Konkurs promuje pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Organizowany jest przez NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem Prezydenta RP. To jedyny taki konkurs, w którym kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym „Solidarność”.

foto Kancelaria Prezydenta RP

Pierwszą edycję konkursu patronatem honorowym objął śp. Prezydent Prof. Lech Kaczyński. Od tamtej pory konkurs co roku odbywa się pod patronatem urzędującego Prezydenta RP, a uroczystość wręczenia certyfikatów ma miejsce w Pałacu Prezydenckim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *