Uwaga! Wrócił “wnuczek”

Wczoraj 88 – letnia płocczanka padła ofiarą oszustki, która podając się za wnuczkę seniorki wyłudziła od kobiety kilkadziesiąt tysięcy złotych. Metoda działania po raz kolejny taka sama.

Wczoraj ok. godz. 15.00 na telefon stacjonarny seniorki zadzwoniła kobieta i podając się za wnuczkę przekazała informację, że jej ojciec jest sprawcą wypadku drogowego na terenie Niemiec i trzeba szybko zapłacić kaucję, by mógł opuścić areszt.

Seniorka zdenerwowana przekazaną informacją, przygotowała wszystkie oszczędności życia i przekazała je kobiecie, która pojawiła się w mieszkaniu płocczanki jako rzekoma koleżanka wnuczki. Dopiero wieczorem 88 – latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustki, kiedy skontaktowała się z nią faktycznie jej wnuczka.

– opowiada Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku prowadzą czynności, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawczynię oszustwa. A tymczasem apelujemy o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do domu, bądź dzwonią podając się za członków rodziny, znajomych lub za pracowników różnych instytucji. Apelujemy również do bliskich osób starszych – zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów, powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby starsze, by kontaktowały się z wami i pytały o radę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *