Żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych – kolejni kierowcy bez praw jazdy

W weekend aż trzech kierowców straciło prawo jazdy za ponad dwukrotne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Policjanci płockiej drogówki nie odpuszczą tym kierowcom, którzy poprzez lekceważenie przepisów ruchu drogowego stwarzają poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

Każdego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku prowadzą działania polegające na kontroli prędkości pojazdów poruszających się zarówno po terenie miasta jak i powiatu płockiego. To właśnie nadmierna prędkość od lat stanowi najczęstszą przyczynę powstawania zdarzeń drogowych dlatego policjanci płockiej drogówki nie stosują żadnej taryfy ulgowej wobec kierowców przekraczających prędkość. Podczas minionego weekendu mundurowi wyeliminowali z ruchu aż trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad dwukrotnie wyższą niż pozwalają na to przepisy.  

W piątek wieczorem policjanci zatrzymali do kontroli 37 –latka, który w miejscowości Radzanowo w obszarze zabudowanym, pędził swoją hondą z prędkością ponad 120 km/h. Następnie już w sobotę po godzinie 20.00 policjanci zatrzymali kolejnego pirata, który aleją Piłsudskiego pędził swoim autem z prędkością blisko 110 km/h. Brawurową jazdą popisał się trzeci z kierowców zatrzymany w niedzielę również na alei Piłsudskiego. Za jazdę z prędkością 127 km/h,  22 –  latek stracił, jak i jego poprzednicy, prawo jazdy na okres co najmniej 3 – miesięcy.

Policjanci płockiej drogówki apelują !  Kierowco… zastanów się, czy warto dla zaoszczędzenia kilku minut pędzić ryzykując swoje życie i innych? Zatrzymane prawo jazdy, mandat to tylko jedne z najmniej dotkliwych kar! Zastanów się, zanim twój błąd przełoży się na życie innych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *