#ZOSTANWDOMU# wspólne kontrole dzielnicowych i żołnierzy

Codziennie dzielnicowi sprawdzają jaki jest stan osób pozostających w kwarantannie domowej na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Mundurowych wspierają żołnierze z 64 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Płocku.

fot KMP w Płocku

Kontrola osób objętych kwarantanną domową wpisała się już w jedno z codziennych zadań realizowanych przez płockich dzielnicowych. To właśnie oni w pierwszej kolejności sprawdzają czy osoby te przebywają w miejscu wskazanym do odbywania kwarantanny domowej. Policjantów wspierają żołnierze z 64 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Płocku.

fot KMP w Płocku

Podczas rozmów z osobami pozostającymi w kwarantannie domowej mundurowi zachęcali do skorzystania z aplikacji ,, Kwarantanna domowa ”. Dzięki niej możliwe jest wysyłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów. Aplikacja ponadto umożliwia szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Osoby objęte kwarantanną mogą również korzystać ze specjalnej infolinii.

Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. 

Przypominamy, aby osoby objęte kwarantanną stosowały się do zaleceń służb sanitarnych. Apelujemy o wzajemne wsparcie, rozważne zachowania oraz spokój. #Zostanwdomu, My zadbamy o Twoje bezpieczeństwo !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *